Novinář kladl otázky, Trump ho nechal vyvést ochrankou

ČTK ČTK
26. 8. 2015 8:18
Americký miliardář kandidující na úřad prezidenta se dostal do konfliktu s reportérem španělskojazyčné televize Univision, nechal ho vyvést ze své tiskové konference.
Donald Trump na tiskové konferenci v Hamptonu v New Hampshire.
Donald Trump na tiskové konferenci v Hamptonu v New Hampshire. | Foto: Reuters

Washington - Reportér španělskojazyčné televizní sítě Univision byl vyveden z tiskové konference Donalda Trumpa, který se uchází o republikánskou nominaci na prezidenta Spojených států. Trump incident zdůvodnil tím, že novinář se ke slovu dostal mimo pořadí. 

Trump je Obama s blonďatou kšticí. Jen skončí hůř.

Komentář Pavla Tomáška

Moderátor Jorge Ramos kladl Trumpovi otázky, zatímco Trump ho opakovaně vyzýval, aby se posadil. Ramos mu na to odvětil, že má na dotazy právo. "Ne, nemáte. Nemáte slovo. Vraťte se do Univision," odpověděl Trump.

Novináře následně vyvedla bezpečnostní služba.

Ramos, který kritizoval Trumpův tvrdý postoj vůči nelegálnímu přistěhovalectví, se později do sálu vrátil a dostal možnost uchazeči o křeslo v Bílém domě položit otázku.

Trump později řekl, že mu návrat Ramose nevadil. Poznamenal ale, že je žurnalista očividně velmi emotivní člověk. "Prostě se postavil a začal křičet, takže také nese vinu," řekl Trump.

Miliardář Trump slíbil, že v případě volebního úspěchu postaví podél jižní hranice USA zeď, za jejíž vybudování by mělo zaplatit Mexiko. Mexické přistěhovalce označil za násilníky a zločince. Vyhostit chce také všech zhruba jedenáct milionů lidí, kteří se v USA zdržují ilegálně.

Miliardáře, který se o prezidentský úřad uchází poprvé, průzkumy veřejného mínění označují za favorita nadcházejících republikánských primárek. Z vnitrostranického hlasování vzejde oficiální republikánský kandidát na prezidenta.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ptačí chřipka se v druhém chovu firmy Moras na Pardubicku nepotvrdila

Nákaza ptačí chřipkou ve druhém chovu firmy Moras v Moravanech na Pardubicku se nepotvrdila, 120 000 kusů brojlerů se nemusí utratit, oznámil ředitel krajské veterinární správy Josef Boháč. Podnik Moras má chovy ještě ve tři kilometry vzdálených Slepoticích, kde se u krůt v pondělí nákaza ptačí chřipkou potvrdila.

Ve vedlejších halách ve Slepoticích jsou brojleři, virem nakažení nejsou. Protože jsou ale v ohnisku nákazy, veterináři přikázali jejich usmrcení. Je tam zhruba 140 000 kusů drůbeže, odhadem 400 tun. Vybíjení drůbeže tam začalo v pondělí večer a potrvá zřejmě do pátku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy