Novinář kladl otázky, Trump ho nechal vyvést ochrankou

ČTK ČTK
26. 8. 2015 8:18
Americký miliardář kandidující na úřad prezidenta se dostal do konfliktu s reportérem španělskojazyčné televize Univision, nechal ho vyvést ze své tiskové konference.
Donald Trump na tiskové konferenci v Hamptonu v New Hampshire.
Donald Trump na tiskové konferenci v Hamptonu v New Hampshire. | Foto: Reuters

Washington - Reportér španělskojazyčné televizní sítě Univision byl vyveden z tiskové konference Donalda Trumpa, který se uchází o republikánskou nominaci na prezidenta Spojených států. Trump incident zdůvodnil tím, že novinář se ke slovu dostal mimo pořadí. 

Trump je Obama s blonďatou kšticí. Jen skončí hůř.

Komentář Pavla Tomáška

Moderátor Jorge Ramos kladl Trumpovi otázky, zatímco Trump ho opakovaně vyzýval, aby se posadil. Ramos mu na to odvětil, že má na dotazy právo. "Ne, nemáte. Nemáte slovo. Vraťte se do Univision," odpověděl Trump.

Novináře následně vyvedla bezpečnostní služba.

Ramos, který kritizoval Trumpův tvrdý postoj vůči nelegálnímu přistěhovalectví, se později do sálu vrátil a dostal možnost uchazeči o křeslo v Bílém domě položit otázku.

Trump později řekl, že mu návrat Ramose nevadil. Poznamenal ale, že je žurnalista očividně velmi emotivní člověk. "Prostě se postavil a začal křičet, takže také nese vinu," řekl Trump.

Miliardář Trump slíbil, že v případě volebního úspěchu postaví podél jižní hranice USA zeď, za jejíž vybudování by mělo zaplatit Mexiko. Mexické přistěhovalce označil za násilníky a zločince. Vyhostit chce také všech zhruba jedenáct milionů lidí, kteří se v USA zdržují ilegálně.

Miliardáře, který se o prezidentský úřad uchází poprvé, průzkumy veřejného mínění označují za favorita nadcházejících republikánských primárek. Z vnitrostranického hlasování vzejde oficiální republikánský kandidát na prezidenta.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy