reklama
 
 

Novinář kladl otázky, Trump ho nechal vyvést ochrankou

26. 8. 2015 8:18
Americký miliardář kandidující na úřad prezidenta se dostal do konfliktu s reportérem španělskojazyčné televize Univision, nechal ho vyvést ze své tiskové konference.

Washington - Reportér španělskojazyčné televizní sítě Univision byl vyveden z tiskové konference Donalda Trumpa, který se uchází o republikánskou nominaci na prezidenta Spojených států. Trump incident zdůvodnil tím, že novinář se ke slovu dostal mimo pořadí. 

Moderátor Jorge Ramos kladl Trumpovi otázky, zatímco Trump ho opakovaně vyzýval, aby se posadil. Ramos mu na to odvětil, že má na dotazy právo. "Ne, nemáte. Nemáte slovo. Vraťte se do Univision," odpověděl Trump.

Novináře následně vyvedla bezpečnostní služba.

Ramos, který kritizoval Trumpův tvrdý postoj vůči nelegálnímu přistěhovalectví, se později do sálu vrátil a dostal možnost uchazeči o křeslo v Bílém domě položit otázku.

Trump později řekl, že mu návrat Ramose nevadil. Poznamenal ale, že je žurnalista očividně velmi emotivní člověk. "Prostě se postavil a začal křičet, takže také nese vinu," řekl Trump.

Miliardář Trump slíbil, že v případě volebního úspěchu postaví podél jižní hranice USA zeď, za jejíž vybudování by mělo zaplatit Mexiko. Mexické přistěhovalce označil za násilníky a zločince. Vyhostit chce také všech zhruba jedenáct milionů lidí, kteří se v USA zdržují ilegálně.

Miliardáře, který se o prezidentský úřad uchází poprvé, průzkumy veřejného mínění označují za favorita nadcházejících republikánských primárek. Z vnitrostranického hlasování vzejde oficiální republikánský kandidát na prezidenta.

autor: ČTK | 26. 8. 2015 8:18

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama