Kdo je kdo v nové Evropské komisi: Vzrostl počet žen, Česko zastoupí Jourová

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
10. 9. 2019 14:03
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová představila svůj tým komisařů. Češka Věra Jourová dostala na starost dohled nad naplňováním hodnot Evropské unie a transparentnost, zároveň bude místopředsedkyní nové evropské "vlády". V komisi, která se ujme úřadu 1. listopadu, zasedne 13 žen. Podívejte se na její kompletní složení.
Nová šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová.
Nová šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová. | Foto: Reuters
Belgický ministr financí a obrany Didier Reynders
Belgický ministr financí a obrany Didier Reynders | Foto: Reuters

Belgie - Didier Reynders

  • komisař pro spravedlnost

Od roku 2011 je belgickým ministrem zahraničí a k tomu vede od konce loňského roku resort obrany. V minulosti působil v několika vládách také jako ministr financí.

Právník Reynders je členem Reformního hnutí, které je členem Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE), jejíž frakce v Evropském parlamentu (EP) se letos přejmenovala na Obnovu Evropy.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Český řidič kamionu zemřel na německé dálnici, když narazil do kolony aut

Při nehodě na dálnici v německém Sasku-Anhaltsku zahynul český řidič kamionu, který zřejmě kvůli nepozornosti naboural do kolony stojících vozidel. Informoval o tom deník Leipziger Volkszeitung. Neštěstí se stalo v pondělí odpoledne na dálničním úseku mezi Halle a Lipskem poblíž města Merseburg. Čtyřiatřicetiletý řidič zůstal po nárazu do stojícího kamionu zaklíněný v kabině a na místě podlehl svým zraněním. Podle policie zatím není zřejmé, zda řidiče přemohla únava nebo nehodu způsobila chvilková nepozornost.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Nemocnici Královské Vinohrady nově povede dermatolog Arenberger

Novým ředitelem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze byl jmenován dermatolog Petr Arenberger, uvedla Česká televize. Do funkce Arenbergera jmenoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na základě tendru, kterého se účastnilo celkem osm lidí. Arenberger je nyní ve vinohradské nemocnici přednostou dermatovenerologické kliniky. Dosavadní ředitel Robert Grill odejde z funkce ke konci září na vlastní žádost kvůli blížícímu se důchodovému věku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy