Kdo je kdo v nové Evropské komisi: Vzrostl počet žen, Česko zastoupí Jourová

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
10. 9. 2019 14:03
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová představila svůj tým komisařů. Češka Věra Jourová dostala na starost dohled nad naplňováním hodnot Evropské unie a transparentnost, zároveň bude místopředsedkyní nové evropské "vlády". V komisi, která se ujme úřadu 1. listopadu, zasedne 13 žen. Podívejte se na její kompletní složení.
Belgický ministr financí a obrany Didier Reynders
Belgický ministr financí a obrany Didier Reynders | Foto: Reuters

Belgie - Didier Reynders

  • komisař pro spravedlnost

Od roku 2011 je belgickým ministrem zahraničí a k tomu vede od konce loňského roku resort obrany. V minulosti působil v několika vládách také jako ministr financí.

Právník Reynders je členem Reformního hnutí, které je členem Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE), jejíž frakce v Evropském parlamentu (EP) se letos přejmenovala na Obnovu Evropy.

 

Právě se děje

před 18 minutami

V benešovské nemocnici bude omezený režim nejméně ještě v pondělí

Benešovská nemocnice bude fungovat v omezeném režimu přinejmenším ještě v pondělí. Po útoku kryptovirem v noci na středu nelze spustit přístroje včetně počítačové sítě, plánované operace byly zrušeny. Na nápravě budou přes víkend dál pracovat IT specialisté. Vedení kraje předpokládalo, že počátkem příštího týdne již nucené omezení skončí, aktuální zprávy z nemocnice tomu ale nenasvědčují. "Stále trvá nouzový stav nemocnice, a to zatím do pondělí 16. 12. včetně," řekl mluvčí zařízení Petr Ballek.

Lékaři mohou pacientovi například ošetřit odřeninu nebo zašít řeznou ránu, zvládnou běžné převazy a kontroly. Pokud ale bude potřeba rentgen, je to problém. Nemocnici se však podle mluvčího podařilo zajistit, že zaměstnanci dostanou výplaty standardní elektronickou cestou na své účty

Další zprávy