Velehory a ledové pláně, to je trpasličí planeta Pluto. NASA ukázala unikátní snímky

Velehory a ledové pláně, to je trpasličí planeta Pluto. NASA ukázala unikátní snímky
Sonda New Horizons se k Plutu přiblížila letos 14. července na nejbližší vzdálenost 12 400 kilometrů. Americká vesmírná agentura NASA před několika dny zveřejnila další snímky, které sonda při svém průletu pořídila. Zde kolorovaný snímek Pluta ve vysokém rozlišení.
Mlžný opar se na Plutu vyskytuje hojněji, než vědci předpokládali.
Zde je vidět předěl mezi velehorami a ledovou planinou v detailu.
Snímek neobvyklé válcové projekce Pluta, jež je zatím nejdetailněji vytvořenou barevnou mapou planety. Mapu lze zvětšovat a odhalovat nádherné detaily, vědecky vysoce hodnotné.
Foto: Reuters
Štěpán Plaček Obrazová sekce, Štěpán Plaček
30. 9. 2015 11:47
Podívaná, která stojí za to. Takové jsou snímky planety Pluto ve vysokém rozlišení. Její povrch často připomíná hadí kůži. Fotky v červenci pořídila sonda New Horizons, která proletěla kolem trpasličí planety ve vzdálenosti 12 500 kilometrů.
 

Právě se děje

před 34 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy