Nové položky na seznamu světového dědictví UNESCO

Nové položky na seznamu světového dědictví UNESCO
PŘÍRODNÍ PAMÁTKA : pobřeží Ningaloo, Austrálie Najdete tu nejdelší přímořské útesy na světě. Oblast je protkaná sítí podmořských jeskyní.
PŘÍRODNÍ PAMÁTKA : pobřeží Ningaloo, Austrálie Shromažďuje se zde velké množství živočišných druhů - Ningaloo je domovem žraloků i velkého množství mořských želv. Specifické podzemní proudy podporují populace řady vzácných druhů, hovoří se i mimořádné biodiverzitě místních vod.
PŘÍRODNÍ PAMÁTKA : Jezera ve Velkém riftovém údolí v Keni Soustava tří vzájemně propojených - relativně mělkých - jezer (Lake Bogoria, Lake Nakuru a Lake Elementaita) v provincii Rift Valley v Keni má celkovou plochu 32 034 hektarů.
PŘÍRODNÍ PAMÁTKA : Jezera ve Velkém riftovém údolí v Keni V oblasti se vyskytuje populace třinácti celosvětově ohrožených ptačích druhů a podle vědců je to (co do rozmanitosti ptáků) asi nejbohatší oblast světa. Mimochodem - jde o jedno z nejdůležitějších míst na světě pro populaci plameňáků, kteří zde hnízdí, hojně se zde vyskytují též pelikáni bílí.
Foto: Zdroj: Unesco.org
Simona Holecová
30. 6. 2011 9:30

Paříž - Na seznam světového kulturního a přírodního dědictví Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) bylo tento týden zapsáno 21 nových kulturních a 3 přírodní památky lidstva a jedna stávající byla rozšířena.

Prohlédněte si ve fotogalerii místa, která se nově stala světově chráněnými lokalitami.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy