Nové položky na seznamu světového dědictví UNESCO

Nové položky na seznamu světového dědictví UNESCO
PŘÍRODNÍ PAMÁTKA : pobřeží Ningaloo, Austrálie Najdete tu nejdelší přímořské útesy na světě. Oblast je protkaná sítí podmořských jeskyní.
PŘÍRODNÍ PAMÁTKA : pobřeží Ningaloo, Austrálie Shromažďuje se zde velké množství živočišných druhů - Ningaloo je domovem žraloků i velkého množství mořských želv. Specifické podzemní proudy podporují populace řady vzácných druhů, hovoří se i mimořádné biodiverzitě místních vod.
PŘÍRODNÍ PAMÁTKA : Jezera ve Velkém riftovém údolí v Keni Soustava tří vzájemně propojených - relativně mělkých - jezer (Lake Bogoria, Lake Nakuru a Lake Elementaita) v provincii Rift Valley v Keni má celkovou plochu 32 034 hektarů.
PŘÍRODNÍ PAMÁTKA : Jezera ve Velkém riftovém údolí v Keni V oblasti se vyskytuje populace třinácti celosvětově ohrožených ptačích druhů a podle vědců je to (co do rozmanitosti ptáků) asi nejbohatší oblast světa. Mimochodem - jde o jedno z nejdůležitějších míst na světě pro populaci plameňáků, kteří zde hnízdí, hojně se zde vyskytují též pelikáni bílí.
Foto: Zdroj: Unesco.org
Simona Holecová
30. 6. 2011 9:30

Paříž - Na seznam světového kulturního a přírodního dědictví Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) bylo tento týden zapsáno 21 nových kulturních a 3 přírodní památky lidstva a jedna stávající byla rozšířena.

Prohlédněte si ve fotogalerii místa, která se nově stala světově chráněnými lokalitami.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově, platby přijme i v bitcoinech

Internetová sociální síť Twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce spropitného s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) bude nově dostupná celosvětově a platby bude přijímat i v bitcoinech. Twitter to oznámil ve čtvrtek. Firma tak chce držet krok s provozovateli jako Patreon, kteří funkci také nabízejí.

Twitter novou funkci od května testoval. Peníze jejím prostřednictvím mohli posílat všichni uživatelé, přijímat je ale byla schopna pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnovala například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy