Nové položky na seznamu světového dědictví UNESCO

Nové položky na seznamu světového dědictví UNESCO
PŘÍRODNÍ PAMÁTKA : pobřeží Ningaloo, Austrálie Najdete tu nejdelší přímořské útesy na světě. Oblast je protkaná sítí podmořských jeskyní.
PŘÍRODNÍ PAMÁTKA : pobřeží Ningaloo, Austrálie Shromažďuje se zde velké množství živočišných druhů - Ningaloo je domovem žraloků i velkého množství mořských želv. Specifické podzemní proudy podporují populace řady vzácných druhů, hovoří se i mimořádné biodiverzitě místních vod.
PŘÍRODNÍ PAMÁTKA : Jezera ve Velkém riftovém údolí v Keni Soustava tří vzájemně propojených - relativně mělkých - jezer (Lake Bogoria, Lake Nakuru a Lake Elementaita) v provincii Rift Valley v Keni má celkovou plochu 32 034 hektarů.
PŘÍRODNÍ PAMÁTKA : Jezera ve Velkém riftovém údolí v Keni V oblasti se vyskytuje populace třinácti celosvětově ohrožených ptačích druhů a podle vědců je to (co do rozmanitosti ptáků) asi nejbohatší oblast světa. Mimochodem - jde o jedno z nejdůležitějších míst na světě pro populaci plameňáků, kteří zde hnízdí, hojně se zde vyskytují též pelikáni bílí.
Foto: Zdroj: Unesco.org
Simona Holecová
30. 6. 2011 9:30

Paříž - Na seznam světového kulturního a přírodního dědictví Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) bylo tento týden zapsáno 21 nových kulturních a 3 přírodní památky lidstva a jedna stávající byla rozšířena.

Prohlédněte si ve fotogalerii místa, která se nově stala světově chráněnými lokalitami.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

Ministři Arménie a Ázerbájdžánu budou v USA řešit Karabach, setkají se s ministrem Pompeem

Ministři zahraničí Arménie a Ázerbájdžánu dnes oznámili, že se kvůli bojům na Náhorním Karabachu v pátek setkají ve Washingtonu se šéfem americké diplomacie Mikem Pompeem. O plánované schůzce informovala agentura Reuters. Washington setkání zatím nekomentoval. Z Karabachu jsou navzdory příměří hlášeny další boje.

Z dosavadních informací není jasné, zda se šéfové diplomacií znepřátelených stran setkají s Pompeem zvlášť nebo najednou. Nicméně plánované schůzky naznačují, že Washington se začíná v současném konfliktu na Náhorním Karabachu více angažovat, píše Reuters. Až dosud bylo ve snaze o ukončení nejnovějších bojů v oblasti aktivní zejména Rusko.

Prezident Vladimír Putin si dnes kvůli konfliktu také telefonoval se svým francouzským protějškem, Emmanuelem Macronem. Právě v Rusku se obě země dohodly už dříve tento měsíc na příměří, naposledy klid zbraní začal platit v sobotu, boje však neustaly.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Jedny z nejprodávanějších amerických novin USA Today poprvé podpořily do voleb jednoho z kandidátů

Redakční rada jednoho z nejprodávanějších amerických deníků USA Today dnes podpořila do prezidentských voleb demokrata Joea Bidena. Je to přitom poprvé, co se list postavil za jednoho z kandidátů od svého založení v roce 1982. Podobný krok již letos učinilo několik dalších periodik.

"Není to něco, co bychom dělali zlehka či s nadšením," uvedl šéf redakční rady USA Today Bill Stenberg. "V roce 2016 nedokázali konzervativní členové jít o krok dál a podpořit Hillary Clintonovou," pokračoval s tím, že před čtyřmi roky list jen nabádal svoje čtenáře, aby nevolili Trumpa, nicméně podporu nevyslovil nikomu.

"Nyní, když je to otázka Joea Bidena proti Donaldu Trumpovi, byla v radě plná shoda nejen na tom postavit se znovu proti Donaldu Trumpovi, ale udělat krok navíc a podpořit Joea Bidena, který je méně polarizující a kontroverzní postavou než Clintonová," dodal Stenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy