Nová brazilská vláda omezuje sociální programy. Zastavila výstavbu tisíců domů pro chudé

ČTK ČTK
18. 5. 2016 12:51
Brazilská vláda prezidenta Michela Temera, který minulý týden dočasně převzal nejvyšší úřad v zemi, zrušila výstavbu tisíců bytů pro chudé. Kabinet tak podle španělského listu ABC zastavil část sociálního programu, který spustila v roce 2009 levicová vláda Strany pracujících. Nová konzervativní vláda zastavila projekt výstavby 11 250 domů, který krátce před svým sesazením schválila prezidentka Dilma Rousseffová. Nový ministr sociálních věcí Osmar Terra prohlásil, že se chystá i omezení programu Bolsa Família (Rodinná kapsa). Ten funguje již od roku 2003 a stát jím poskytuje sociálně slabým rodinám podmíněně hotovost, například za to, že nechávají děti očkovat či je posílají do škol.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Wikipedia
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy