reklama
 
 

Nová bilance: sebevrah zabil v Mogadišu přes 100 lidí

6. 10. 2011 12:28
Bombový útok mají na svědomí radikálové z hnutí Šabáb

Mogadišu - Počet obětí úterního bombového atentátu na vládní budovy v somálské metropoli Mogadišu přesáhl 100. O nárůstu bilance z původních 70 mrtvých informovala agentura AP s odvoláním na Oddělení pro humanitární záležitosti OSN.

K atentátu se přihlásilo islamistické hnutí Šabáb, které je napojené na teroristickou síť Al-Káida. Hnutí zároveň varovalo, že chystá další podobné akce.

Oddělení pro humanitární záležitosti označilo útok za důraznou připomínku převládající nejistoty v Somálsku, které je navíc postiženo suchem a hladomorem.

Náklaďák plný kanystrů s benzinem

Výbuch vycházel z nákladního vozu naloženého kanystry s benzinem a odehrál se na jedné z hlavních ulic Mogadiša, kde se nachází komplex vládních budov.

Jde o nejkrvavější pumový útok islamistů ze Šabábu v Somálsku od zahájení jejich vzpoury. Mezi mrtvými jsou zejména vojáci, umírali i studenti a další civilisté.

Hnutí Šabáb varovalo, že se vrátí a že bude útoky den ode dne stupňovat. Většina jednotek Šabábu opustila metropoli v srpnu po ofenzivě jednotek Africké unie, které jsou v Mogadišu nasazeny na podporu přechodné vlády.

autor: ČTK | 6. 10. 2011 12:28

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama