Noční vlci vyrazili na spanilou jízdu do Berlína, "Chirurg" musel kvůli sankcím zůstat doma

ČTK ČTK
29. 4. 2016 15:13
Z Moskvy vyrazili do Berlína motorkáři ruského klubu Noční vlci. Mají v úmyslu projet pěti členskými státy Evropské unie, včetně Česka, bez ohledu na protesty, které jejich akce stejně jako loni vyvolala. Motorkáři blízcí Kremlu tak hodlají oslavit 71. výročí vítězství Rudé armády ve druhé světové válce nad hitlerovským Německem. Kolona podle agentury TASS vyjela v čele s šéfem klubu Alexandrem Zaldostanovem, zvaným Chirurg. Ten své druhy bude provázet jen na ruském území. Vůdce Nočních vlků totiž nedostal vízum pro vstup do Schengenu, protože je na sankčním seznamu EU kvůli podpoře proruských separatistů na východě Ukrajiny.
Motorskářský gang Noční vlci při své jíždě do Berlína v loňském roce.
Motorskářský gang Noční vlci při své jíždě do Berlína v loňském roce. | Foto: ČTK/AP/Alexander Zemlianichenko
 

Právě se děje

před 25 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy