reklama
 
 

Nigerijští ozbrojenci vtrhli do vesnic, zemřelo sto lidí

16. 3. 2014 17:44
Sektářské střety v nábožensky smíšené oblasti Nigérie si v posledních letech vyžádaly tři tisíce mrtvých.

Kaduna - Více než sto lidí zabili ozbrojenci při pátečním nočním útoku na tři vesnice ve střední Nigérii. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na vládní zdroje.

Policie potvrdila, že bojovníci z kmene Fulani přepadli v pátek večer vesnice ve státě Kaduna, nepotvrdila ale počet obětí jejich útoku. V dané oblasti dlouhodobě zuří etnické a náboženské střety a spory o půdu.

Stovky lidí byly loni zabity při srážkách mezi většinově muslimskými příslušníky kočovných chovatelů dobytka z kmene Fulani a většinou křesťanskými usedlými obyvateli rolnických osad ležících v regionu, kde se stýká většinově křesťanský jih a muslimský sever Nigérie.

Organizace Human Rights Watch (HRW) v prosinci oznámila, že sektářské střety v této nábožensky smíšené centrální oblasti Nigérie si od roku 2010 vyžádaly už tři tisíce mrtvých.

Letos v únoru se odehrálo několik útoků islamistické sekty Boko Haram na severu Nigérie. Vyžádaly si téměř tři sta obětí. Útočníci si vybírají křesťanské vesnice i školy. Své oběti střílejí, upalují či podřezávají. Sekta by v severní Nigéri ráda zavedla přísné islámské právo šária.

Nigerijské úřady podle HRW tyto násilnosti veskrze přehlížejí, vláda ale toto obvinění odmítla.

autoři: ČTK, Zahraničí | 16. 3. 2014 17:44

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama