reklama
 
 

Nigerijská volební komise posunula volby jen pár hodin před plánovaným začátkem

16. 2. 2019 7:07
Prezidentské a parlamentní volby v Nigérii, které se měly konat dnes, posunula nigerijská Nezávislá národní volební komise jen pár hodin před plánovaným otevřením volebních místností o týden. Původní harmonogram není podle předsedy komise Mahmooda Yakubua proveditelný. Zpoždění odůvodnil nutností uspořádat svobodné a spravedlivé volby.

Komise posunutí voleb oznámila po mimořádné schůzi. Yakubu neurčitě konstatoval, že komise tak získá čas na řešení zásadních otázek, informovala agentura Reuters.

V uplynulých dvou týdnech bylo podpáleno několik kanceláří volební komise a oheň zničil tisíce elektronických karet voličů a jejich čteček. Některé z 36 států Nigérie se potýkají s nedostatkem nezbytných dokumentů - chybí v nich volební lístky i formuláře na zanášení výsledků.

Volby nebyly v Nigérii posunuty v Nigérii poprvé. Podobná situace v zemi nastala z logistických a bezpečnostních důvodů v letech 2011 a 2015.

V nadcházející volbě hlavy státu půjde podle předpovědí zejména o souboj dvou favoritů - dosavadního prezidenta Muhammada Buhariho a miliardáře Atikua Abubakara. Výsledky by mohly být velice těsné.

autor: ČTK | 16. 2. 2019 7:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama