Nigerijská armáda zřejmě zabila jednoho vůdců Boko Haram

ČTK ČTK
13. 9. 2014 8:33
Vojáci u města Maiduguri na severovýchodě Nigérie zabili údajně na 200 islámských radikálů včetně obávaného velitele Amira.
V uprchlickém táboře se lidé ukrývají před Boko Haram.
V uprchlickém táboře se lidé ukrývají před Boko Haram. | Foto: Reuters

Abuja - Vojáci u města Maiduguri na severovýchodě Nigérie zabili údajně na 200 islámských radikálů včetně obávaného velitele Amira. Jde o jedno z mála vítězství nad povstalci.

O zabití mnoha extremistů hovořilo několik zdrojů. Nejmenovaný důstojník řekl, že mezi radikály, kteří v pátek přišli o život v bitvě ve městě Konduga, je i jeden z velitelů hnutí Boko Haram známý pod jménem Amir.

Konduga leží asi 35 kilometrů od Maiduguri, hlavního města státu Borno, v němž se islamistická sekta zrodila a které v posledních dnech zcela obklíčila.

Povstalci z milic Boko Haram v poslední době změnili taktiku náhodných výpadů a plenění vesnic a městeček a po vzoru organizace Islámský stát, která ovládá rozsáhlá území na severu Iráku a Sýrie, začali dobývat jednotlivá města při hranicích s Kamerunem ve státu Borno a Adamawa. Šéf radikálů Abubakar Shekau v srpnu na získaných územích vyhlásil chalífát.

Členové hnutí Boko Haram rozpoutali v poslední době nevídanou vlnu násilí. Jen za letošní rok při zhruba stovce teroristických útoků zabili přes 3000 lidí. Na svědomí mají také únos více než 250 dívek ze střední školy v Chiboku, o jejichž osudu stále není nic známo.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Na dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň byla nehoda, dálnice je znovu průjezdná

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela dnes časně ráno téměř na dvě hodiny nehoda osobního vozidla a dodávky. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice. Zhruba v 6:45 se dálnice otevřela v plném rozsahu

Zdroj: ČTK
Další zprávy