Nigerijci osvobodili dalších 21 školaček unesených islamisty z Boko Haram

Zahraničí Zahraničí
13. 10. 2016 11:51
Podle nigerijské vlády se podařilo osvobodit dalších 21 dívek, které v roce 2014 ze střední školy v Chiboku unesli islamisté z hnutí Boko Haram. Informoval o tom server BBC. Mladé ženy se v tuto chvíli nacházejí pod dohledem bezpečnostních složek v severonigerijském městě Maiduguri. Džihádisté před dvěma lety z Chiboku unesli okolo 270 žákyň, dosud se podařilo nalézt jen jedinou. Ta byla objevena i se svým dítětem a manželem, nejspíš také islamistou. Vládní zdroje neuvádějí, jak se podařilo osvobodit nynější skupinu. Nigerijská armáda nicméně v tuto chvíli pročesává lesy Sambisa, které jsou baštou Boko Haram.
Demonstrace za podporu dívek unesených v Nigérii.
Demonstrace za podporu dívek unesených v Nigérii. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 59 minutami

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy