Nigerijci osvobodili dalších 21 školaček unesených islamisty z Boko Haram

Zahraničí Zahraničí
13. 10. 2016 11:51
Podle nigerijské vlády se podařilo osvobodit dalších 21 dívek, které v roce 2014 ze střední školy v Chiboku unesli islamisté z hnutí Boko Haram. Informoval o tom server BBC. Mladé ženy se v tuto chvíli nacházejí pod dohledem bezpečnostních složek v severonigerijském městě Maiduguri. Džihádisté před dvěma lety z Chiboku unesli okolo 270 žákyň, dosud se podařilo nalézt jen jedinou. Ta byla objevena i se svým dítětem a manželem, nejspíš také islamistou. Vládní zdroje neuvádějí, jak se podařilo osvobodit nynější skupinu. Nigerijská armáda nicméně v tuto chvíli pročesává lesy Sambisa, které jsou baštou Boko Haram.
Demonstrace za podporu dívek unesených v Nigérii.
Demonstrace za podporu dívek unesených v Nigérii. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy