Nigerijci osvobodili dalších 21 školaček unesených islamisty z Boko Haram

Zahraničí Zahraničí
13. 10. 2016 11:51
Podle nigerijské vlády se podařilo osvobodit dalších 21 dívek, které v roce 2014 ze střední školy v Chiboku unesli islamisté z hnutí Boko Haram. Informoval o tom server BBC. Mladé ženy se v tuto chvíli nacházejí pod dohledem bezpečnostních složek v severonigerijském městě Maiduguri. Džihádisté před dvěma lety z Chiboku unesli okolo 270 žákyň, dosud se podařilo nalézt jen jedinou. Ta byla objevena i se svým dítětem a manželem, nejspíš také islamistou. Vládní zdroje neuvádějí, jak se podařilo osvobodit nynější skupinu. Nigerijská armáda nicméně v tuto chvíli pročesává lesy Sambisa, které jsou baštou Boko Haram.
Demonstrace za podporu dívek unesených v Nigérii.
Demonstrace za podporu dívek unesených v Nigérii. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy