Požár zničil přes čtvrtinu brazilského národního parku, zřejmě byl založen úmyslně

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 10. 2017 23:04
Ničivý lesní požár v brazilském státě Goiás v posledních dvou týdnech zničil více než čtvrtinu národního parku Chapada dos Veadeiros. Oheň zřejmě založil někdo úmyslně. S odkazem na brazilské ministerstvo životního prostředí o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Národní park o rozloze 647 kilometrů čtverečních se nachází 250 km severně od města Brasília. Žije v něm mnoho živočišných druhů - včetně pásovců, jaguárů i tukanů - a je zapsán v seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Ředitel parku Fernando Tatagiba AP sdělil, že většinu požárů v období sucha zakládají žháři a na místě, kde požár začal, byly nalezeny známky "lidské aktivity".
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: USDAgov / Foter / CC BY
 

Právě se děje

před 10 minutami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy