Požár zničil přes čtvrtinu brazilského národního parku, zřejmě byl založen úmyslně

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 10. 2017 23:04
Ničivý lesní požár v brazilském státě Goiás v posledních dvou týdnech zničil více než čtvrtinu národního parku Chapada dos Veadeiros. Oheň zřejmě založil někdo úmyslně. S odkazem na brazilské ministerstvo životního prostředí o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Národní park o rozloze 647 kilometrů čtverečních se nachází 250 km severně od města Brasília. Žije v něm mnoho živočišných druhů - včetně pásovců, jaguárů i tukanů - a je zapsán v seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Ředitel parku Fernando Tatagiba AP sdělil, že většinu požárů v období sucha zakládají žháři a na místě, kde požár začal, byly nalezeny známky "lidské aktivity".
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: USDAgov / Foter / CC BY
 

Právě se děje

před 37 minutami

Neznámí ozbrojenci v Bagdádu postříleli nejméně 15 lidí, 60 dalších zranili

Ozbrojenci v autech na bagdádském náměstí Chilání v pátek zastřelili nejméně 15 lidí včetně nejméně dvou policistů a 60 dalších zranili. Kdo za útokem stojí, zatím není jasné. S odvoláním na sdělení bezpečnostních složek a zdravotníků o tom informovala agentura AP.

Incident se stal v místě, kde se konají protesty. Lidé v panice začali před střelbou utíkat na nedaleké náměstí Tahrír a do blízkých mešit.

Střelba se odehrála ve chvíli, kdy demonstranti zablokovali tři důležité mosty v Bagdádu, které vedou k takzvané zelené zóně, kde sídlí vláda. Nejmenovaný demonstrant agentuře AP sdělil, že se protestující na mostě Sinak ocitli pod palbou a na místě jsou mrtví a zranění.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy