reklama
 
 

Ničivý cyklon dorazil k Indii, evakuovalo se 400 tisíc lidí

12. 10. 2014 8:58
Prudké deště a silné nárazy větru v neděli udeřily na jihovýchodní pobřeží Indie, k němuž se přiblížil cyklón Hudhud. Vítr vytrhával stromy ze země a ničil dráty elektrického vedení.

Dillí - Prudké deště a silné nárazy větru v neděli udeřily na jihovýchodní pobřeží Indie, k němuž se přiblížil cyklón Hudhud. Jeho hlavní síla má zemi zasáhnout v nejbližších hodinách.

Vítr vytrhával stromy ze země a ničil dráty elektrického vedení. V pobřežních oblastech státu Ándhrapradéš nechaly úřady podle agentury AP evakuovat přes 400 tisíc lidí ve snaze minimalizovat počet možných obětí živlu.

Indičtí meteorologové předpokládají, že vítr může během dneška na některých místech dosáhnout rychlosti až 195 kilometrů za hodinu a napršet může až 250 milimetrů vody.

Cyklón by měl podle nich citelně zasáhnout celkem čtyři regiony státu, v níž celkem žije 14 milionů lidí. Úřady proto nechaly vybudovat stovky nouzových přístřešků a desetitisíce lidí zamířily z pobřežních vesnic do výše položených oblastí vzdálenějších od oceánu.

Vítr již dnes podle úřadů vyrval ze země stovky stromů, na některých místech byly přerušeny dodávky elektřiny, aby se předešlo případným neštěstím při pádu elektrického vedení.

autor: Zahraničí | 12. 10. 2014 8:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama