Neznámý útočník střílel v obchodním centru v USA. Zabil pět lidí

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 24. 9. 2016 13:55
Policie pátrá po střelci, který z dosud neznámých důvodů střílel v obchodním centru na severozápadě USA. Pět lidí přišlo o život. Pachatelem je zřejmě mladý hispánec, kterého zachytila bezpečnostní kamera. Ten opustil místo činu dříve, než dorazily policejní jednotky.
Záběr z místa činu.
Záběr z místa činu. | Foto: Reuters

Washington - Pět mrtvých si v pátek vyžádala střelba v obchodním centru ve městě Burlington v americkém státě Washington. O život přišly čtyři ženy a také jeden muž, který nakonec podlehl vážným zraněním.

Informovala o tom tamní policie. Střelec uprchl ještě před příjezdem policistů, kteří po něm pátrají.

Dosud neidentifikovaný pachatel v pátek půl osmé večer místního času začal střílet z pušky v obchodním domě Cascade ve městě Burlington. Podle zpravodajské stanice BBC jeho motiv není znám.

Mluvčí washingtonské státní policie Mark Francis na Twitteru napsal, že na místě jsou lékařské týmy a centrum bylo evakuováno.

Zveřejnil také první fotografii útočníka, po kterém policie nyní pátrá. Mladý hispánec  místo činu opustil dříve, než stačila dorazit první jednotka.

FBI vyšetřuje možný teroristický motiv činu. Podle washingtonské policie však tomu nic nenasvědčuje, píše Reuters.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy