Neznámí útočníci brutálně zbili vůdce protestů v Hongkongu

Zahraničí Zahraničí
16. 10. 2019 16:20
Ve středu večer tamního času zbili čtyři neznámí muži Jimmyho Shama, mladého vůdce prodemokratických protestů v Hongkongu. Informoval o tom list South China Morning Post. Útočníci byli ozbrojeni kladivy. Když přijela policie, ležel Sham na zemi s rozbitou krvácející hlavou. Když ho však sanitka odvážela do nemocnice, byl při vědomí. Jde už o druhý útok na mladého aktivistu během dvou měsíců.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 25 minutami

Světové atletice vládnou trojskokanka Rojasová a tyčkař Duplantis

Nejlepšími světovými atlety roku 2020 se stali halová světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová a světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Oba v tradiční anketě Světové atletiky triumfovali poprvé.

Pětadvacetiletá Venezuelanka Rojasová v únoru v Madridu posunula halový rekord na 15,43 metru, skočila tehdy o sedm centimetrů víc než Ruska Taťjana Lebeděvová v roce 2004. Na trůnu vystřídala americkou překážkářku Dalilah Muhammadovou a navázala na úspěch jiné trojskokanky Caterine Ibargüenové, která byla nejlepší světovou atletkou roku 2018.

Jednadvacetiletý Duplantis se stal nejmladším mužským vítězem této ankety, která se vyhlašuje od roku 1988. Švédský skokan v hale dvakrát posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých letos nastoupil. V hlavní kategorii triumfoval dva roky po ocenění pro vycházející hvězdu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy