Neznámí ozbrojenci zavraždili vůdce syrské buňky teroristů z Al-Káidy

ČTK ČTK
21. 1. 2016 6:26
Náčelník fronty An-Nusra byl zabit spolu s dalším členem radikálního hnutí, když cestovali autem u města Aríhá v provincii Idlib. Zabití islamistického bojovníka je poslední z řady podobných incidentů, ke kterým v Sýrii v uplynulých týdnech došlo. Od začátku prosince jich tam bylo zabito už 20, poslední obětí byl 5. ledna abú Rátib Homsí, který velel homským oddílům radikální organizace Ahrár aš-Šám. Oběťmi předchozích útoků bylo sedm velitelů fronty An-Nusra.
Foto: Reuters

Damašek - Neznámí ozbrojenci zastřelili ve středu na severozápadě Sýrie místního vůdce syrské odnože teroristické sítě Al-Káida. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na opoziční aktivisty ze Syrské organizace pro lidská práva (SOHR), která situaci v zemi monitoruje z Londýna.

Vůdce fronty An-Nusra byl zabit spolu s dalším členem radikálního hnutí, když cestovali autem u města Aríhá v provincii Idlib.

Zabití islamistického bojovníka je poslední z řady podobných incidentů, ke kterým v Sýrii v uplynulých týdnech došlo. SOHR již na začátku ledna informovala, že v syrské provincii Homs přibývá cílených útoků na velitele místních povstaleckých skupin. Od začátku prosince jich tam bylo zabito už 20, poslední obětí byl 5. ledna abú Rátib Homsí, který velel homským oddílům radikální organizace Ahrár aš-Šám.

Oběťmi předchozích útoků bylo sedm velitelů fronty An-Nusra. Ahrár aš-Šám patří k velkým hráčům v Sýrii, podporují ji země Perského zálivu a také Turecko. Podle SOHR není zcela jasné, kdo za těmito likvidačními akcemi stojí. Analytici se domnívají, že může jít o práci syrského režimu nebo ozbrojenců z hnutí Islámský stát, který An-Nusru považuje za své rivaly.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Na základě jednání s ministrem vnitra Hamáčkem a policií zavedeme na části dálnice D1 zákaz předjíždění kamionů, řekl Babiš podle České televize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy