reklama
 
 

Bangladéšan se pokusil unést letadlo. Při zásahu byl zastřelen

Aktualizováno 25. 2. 2019 9:58
Možná psychicky narušený muž z Bangladéše se v neděli pokusil unést letadlo státní letecké společnosti Biman. Podle bangladéšského poslance, který byl na palubě stroje, se pokusil proniknout do kokpitu. Bezpečnostní komando muže při zásahu v letadle zastřelilo, informovala agentura Reuters.

Stroj mířící z metropole Dháky do Dubaje ve Spojených arabských emirátech nouzově přistál ve druhém největším bangladéšském městě Čitágáon. Podle policie se nikomu ze 148 lidí na palubě nic nestalo.

Policie později uvedla, že muž u sebe neměl pravou zbraň, ale pouze hračku. "Pistole, kterou měl u sebe, byla dětská hračka. Neměl žádnou bombu. Zdálo se, že byl duševně nevyrovnaný. Měl prý problémy s manželkou a chtěl mluvit s premiérkou. Vyšetřování pokračuje. Zatím nechceme dělat závěry," sdělil v pondělí policejní komisař z Čitágáonu Kusum Devan.

"Pokusili jsme se ho zadržet nebo přimět ho, aby se vzdal. Odmítl to ale a potom jsme ho zastřelili," sdělil podle agentury generálmajor bangladéšské armády Motiur Rahmán.

Najím Hasan z úřadu civilního letectví řekl, že je záhadou, jak se muži podařilo dostat se do letadla. Prohlásil, že všichni pasažéři jsou před nástupem do letadla prohledáni, takže není jasné, jak mohl muž s pistolí do letadla nastoupit.

autoři: ČTK, Zahraničí | 24. 2. 2019 18:57

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama