reklama
 
 

Na Manhattanu vjel řidič do chodců, poté zahájil palbu. Šest lidí zemřelo, policie muže zadržela

Aktualizováno 31. 10. 2017 21:25
Newyorská policie zadržela podezřelého muže, který na Manhattanu najel dodávkou do chodců a následně střílel. Podle úřadů zahynulo šest lidí, dalších jedenáct je zraněno.

New York - Newyorská policie v úterý odpoledne místního času zasahovala při střelbě na jihozápadě Manhattanu, oznámila televize NBC News. Podle listu New York Times zemřelo při incidentu šest lidí, dalších jedenáct je zraněno.

Policisté zadrželi podezřelého muže, podle reportéra CNN prošetřují, zda má čin teroristické pozadí.

Podle televize ABC vjel nákladní vůz do jízdního pruhu vyhrazeného cyklistům, několik lidí srazil a pak sám narazil do školního autobusu. Řidič vystoupil z kabiny a začal střílet. Zraněným policisté poskytují první pomoc a odesílají je do nedaleké nemocnice.

Incident potvrdil mluvčí newyorské policie, který obyvatele a návštěvníky varoval, aby se vyhnuli oblasti střelby. Na místě podle mluvčího zasahuje mnoho policistů.

Střelba se podle médií ozývala z prostoru West Side Highway, rušné magistrály lemující západní pobřeží Manhattanu při levém břehu řeky Hudson, jen několik bloků od Světového obchodního střediska a památníku obětí teroristického útoku z roku 2001.

Aktualizujeme

autoři: Zahraničí, ČTK | 31. 10. 2017 20:59

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama