reklama
 
 

Trump: Kim vystupuje čestně a otevřeně. Naším cílem je ale KLDR bez jaderných zbraní

Aktualizováno 24. 4. 2018 19:33
Trump děkoval za skvělou spolupráci. Macron chce další boj proti agresivnímu nacionalismu | Video: Reuters |  02:10
Termín a místo summitu USA a KLDR ještě nejsou známé, podle prezidenta Donalda Trumpa se setkání odehraje koncem května či počátkem června.

Washington - Spojené státy budou zároveň se snahou o uvolnění napětí na Korejském poloostrově pokračovat v maximálním tlaku na Severní Koreu. Po dnešním jednání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem to prohlásil americký prezident Donald Trump.

"Nezopakujeme chybu předchozích amerických vlád," řekl Trump s tím, že i přes vstřícné kroky KLDR a snahu jednat o situaci budou USA jako pojistku nadále udržovat tlak na Pchjongjang, aby se vzdal jaderného programu.

Trump ještě během rozhovoru s Macronem řekl, že se již velmi brzy setká se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem a že KLDR má zájem summit uskutečnit co nejdříve.

Termín a místo ještě známé nejsou, podle Trumpa se setkání odehraje koncem května či počátkem června.

Americký prezident rovněž řekl, že vůči KLDR neučinil žádný ústupek a že jeho cílem je Korejský poloostrov bez jaderných zbraní. Osobně věří, že výsledek jednání s Kimem bude velmi příznivý a že Pchjongjang bude vstřícný.

S Kimem mezitím jednal šéf americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) Mike Pompeo, který Severní Koreu navštívil v rámci příprav americko-severokorejského summitu. Trump v úterý řekl, že Kim vystupuje velmi otevřeně a čestně.

autor: ČTK | 24. 4. 2018 19:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama