Nespokojenost uprchlíků v Německu přerůstá v žaloby. Úřady viní z pomalosti

ČTK ČTK
8. 8. 2016 11:09
Počet lidí, kteří zažalovali Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky v Německu, stoupl mezi březnem a květnem letošního roku téměř na dvojnásobek. Jedná se zejména o uprchlíky ze Somálska, kteří na vyřízení své žádosti o azyl čekají přes dva roky a úřad je ještě ani nevyslechl.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Berlín - V Německu stoupá počet žadatelů o azyl, kteří žalují místní úřady za nečinnost. Někteří z nich totiž na rozhodnutí čekají i přes dva roky. Do konce května tak už skoro 6000 běženců zažalovalo Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF), který má azylové řízení na starosti.

Počet žalob na úřad letos prudce stoupl. Zatímco ke konci března jich bylo 3271, za pouhé dva měsíce číslo vzrostlo na 5805, uvedl zpravodajský server Tagesschau. Podle mluvčího správního soudu v hesenském Giessenu Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky nejčastěji žalují Somálci, z nichž někteří jsou v zemi už přes dva roky, aniž by je BAMF vůbec vyslechl.

Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky tvrdí, že příliš pomalu nepracuje. V současné době zpracovává půl milionu žádostí o azyl, což je nejvíce v historii. Díky navýšení personálu a digitalizaci je podle něj zpracování žádostí o azyl rychlejší než v minulosti.

Do spolkové republiky loni přišlo kolem 1,1 milionu uprchlíků.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy