Foto: Nesouhlas je zakázán. Venezuela volí nový parlament, navzdory dřívějším protestům opozice

Foto: Nesouhlas je zakázán. Venezuela volí nový parlament, navzdory dřívějším protestům opozice
Venezuelský prezident Nicolás Maduro odevzdal svůj hlas krátce po otevření volebních místností, doprovázela ho manželka Cilia Floresová a skupina předních politiků.
Do volebních místností Venezuelané stojí fronty, které ovšem nejsou zdaleka tak dlouhé jako při předchozích volbách.
Ženy poblíž portréru bývalého prezidenta Huga Cháveze během víkendových voleb. Účast voličů není podle agentur příliš vysoká.
Ústavodárné hromáždění má tvořit 545 členů, z nichž většinu budou vybírat voliči v jednotlivých venezuelských regionech.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 30. 7. 2017 15:13
Ve Venezuele probíhají volby do nového Ústavodárného shromáždění. To má posílit vratkou pozici neoblíbeného prezidenta Nicoláse Madura. Opozice, která doposud parlament ovládala, hlasování bojkotuje a vidí v tomto kroku snahu Madura upevnit autoritativní moc v zemi, zmítané těžkou ekonomickou krizí. Prezidentovi vyčítá zatýkání lidí bez oficiálního zatykače, zadržování ve vazbě bez soudu a další prohřešky. Podle mezinárodní organizace Amnesty International je v této jihoamerické zemi hrubě porušované právo na svobodný projev. Tisíce lidí se proto v minulých měsících zapojily do protivládních protestů. Od dubna během nich zemřelo 117 lidí.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy