Fotky: Nerovný boj. Lékaři čelí ebole a umírají na ni

Fotky: Nerovný boj. Lékaři čelí ebole a umírají na ni
Postupy, které je třeba dodržovat při péči o pacienty s jednou z nejnakažlivějších a nejsmrtelnějších nemocí světa, musí každý lékař pracující v ohnisku epidemie umět vyjmenovat, i kdyby ho vzbudili uprostřed noci.
I ta sebemenší chyba totiž může zdravotnický personál stát život.
Ochranný oblek musí dokonale izolovat. Nejprve přijdou na řadu vysoké holínky, plášť, obličejová maska, izolující čepice...
Zdravotníci musejí chodit po dvou. V místech, kde bojují s ebolou, je totiž takové horko a vlhko, že hrozí, že v ochranných oblecích zkolabují.
Foto: Reuters
Reuters Petr Jemelka Reuters, Petr Jemelka
2. 8. 2014 7:46
Přes veškerou opatrnost už se smrtící nemocí infikovali tři lékaři. Ostatní ale pomáhají dál, podívejte se, co to obnáší.

Monrovia - Ebolu odborníci označují za jednu z nejnebezpečnějších chorob na světě. Neexistuje na ni vakcína, nikdo prozatím neobjevil lék.

V 60 až 90 procentech je nemoc smrtelná. Podívejte se, jak s ní bojuje hrstka statečných lékařů, kteří se vydali s obávaným virem bojovat přímo do ložiska epidemie.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni se mírně zlepšil

Zdravotní stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni - Skvrňanech se mírně zlepšil, druhý je stále ve vážném stavu. Oba zůstávají v plzeňské fakultní nemocnici v intenzivní péči. Nebezpečné chemikálie unikly v areálu firmy, která se zabývá zpracováním tekutých průmyslových kalů. 

"Stav jednoho muže je již stabilizovaný, druhý zůstává ve velmi vážném stavu. Oba zůstávají na intenzivní péči," řekla administrátorka nemocnice Libuše Kufnerová.

Po úniku chemikálií zůstali v prostorách firmy čtyři lidé v bezvědomí. Zasažení byli muži ve věku 40 až 60 let. Záchranáři vyhlásili hromadné postižení osob. Obyvatelé v okolí únik neohrozil, nebezpečné látky se nedostaly do kanalizace. Hasiči v pátek lidem preventivně doporučili, aby nevětrali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy