Fotky: Nerovný boj. Lékaři čelí ebole a umírají na ni

Fotky: Nerovný boj. Lékaři čelí ebole a umírají na ni
Postupy, které je třeba dodržovat při péči o pacienty s jednou z nejnakažlivějších a nejsmrtelnějších nemocí světa, musí každý lékař pracující v ohnisku epidemie umět vyjmenovat, i kdyby ho vzbudili uprostřed noci.
I ta sebemenší chyba totiž může zdravotnický personál stát život.
Ochranný oblek musí dokonale izolovat. Nejprve přijdou na řadu vysoké holínky, plášť, obličejová maska, izolující čepice...
Zdravotníci musejí chodit po dvou. V místech, kde bojují s ebolou, je totiž takové horko a vlhko, že hrozí, že v ochranných oblecích zkolabují.
Foto: Reuters
Reuters Petr Jemelka Reuters, Petr Jemelka
2. 8. 2014 7:46
Přes veškerou opatrnost už se smrtící nemocí infikovali tři lékaři. Ostatní ale pomáhají dál, podívejte se, co to obnáší.

Monrovia - Ebolu odborníci označují za jednu z nejnebezpečnějších chorob na světě. Neexistuje na ni vakcína, nikdo prozatím neobjevil lék.

V 60 až 90 procentech je nemoc smrtelná. Podívejte se, jak s ní bojuje hrstka statečných lékařů, kteří se vydali s obávaným virem bojovat přímo do ložiska epidemie.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před více než měsícem násilím převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům. Na řadě míst proti demonstrantům zasáhly bezpečnostní síly.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie použila slzný plyn a zábleskové granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, policisté rozháněli demonstraci střelbou. Podle tvrzení sedmi svědků při tom použili ostré náboje. Zatím nejsou zprávy, že by tam byli mrtví či zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy