"Nepřijatelná urážka." Ukrajina se ohradila proti slovům Grospiče o fašistickém státu

ČTK ČTK
8. 2. 2019 17:15
Ukrajinské velvyslanectví v Praze označilo za nepřijatelné vyjádření místopředsedy KSČM a poslance Stanislava Grospiče o "fašistickém režimu" na Ukrajině. Očekávalo by, že vedení Sněmovny Grospičův výrok odsoudí.
Stanislav Grospič
Stanislav Grospič | Foto: DVTV

Velvyslanectví komentář zveřejnilo na svém webu. Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) nicméně v pátek řekl, že oficiálně žádný podnět z ukrajinského velvyslanectví nemá, a nebude tedy věc komentovat.

Grospič, který vede sněmovní mandátový a imunitní výbor, ve čtvrtek v České televizi kritizoval v souvislosti s případným ukončením tolerance menšinové vlády ANO a ČSSD ze strany KSČM politiku českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). "Nám primárně nejde o žádné osoby ve vládě. Nám jde o směřování zahraniční politiky, která se přiklonila k tomu, že bere na vědomí fašistický režim na Ukrajině. To nám zásadně vadí," řekl.

Ukrajinské velvyslanectví pokládá jeho slova za "nepřijatelnou urážku a otevřenou pomluvu celého státu", stojí ve vyjádření.

"Obvykle nereagujeme na vyjádření komunistů, jejichž ideologie, stejně jako ideologie nacistická, jsou v naší zemi zakázány. Avšak s ohledem na to, že zmíněná osoba zastává funkci předsedy parlamentního výboru, očekávali bychom, že výrok poslance Grospiče odsoudí vedení Poslanecké sněmovny," píše se v komentáři.

 

Právě se děje

Další zprávy