Nepál, den poté: Kremace a hledání lidí v ruinách domů

Nepál, den poté: Kremace a hledání lidí v ruinách domů
Kremace obětí sobotního zemětřesení ve města Bhaktapúr.
Počet obětí už překročil dva tisíce a zřejmě ještě poroste. Stovky osob se ještě nepodařilo najít.
Město Bhaktápur, které leží necelých 150 kilometrů od metropole Káthmándů, patří k nejvíce postiženým. Žije v něm skoro sto tisíc obyvatel.
Nepál zasáhlo nejsilnější zemětřesení od roku 1934. Mělo sílu 7,8 stupně.
Foto: Reuters
Silné sobotní zemětřesení si vyžádalo v asijské zemi přes dva tisíce životů. V neděli zasáhly Nepál a severní Indii další následné otřesy.

Káthmándú/Dillí - Situace v Nepálu je po zemětřesení kritická: málokde funguje elektřina a telefonní spojení, přerušeny jsou dodávky vody a řada míst je zcela odříznutých od světa. Přeplněné nemocnice nezvládají nápor zraněných a lidé se někde kvůli nedostatku záchranářů a techniky snaží zasypané vyprošťovat i holýma rukama.

V galerii přinášíme nejnovější snímky z postižených oblastí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. Pomohly jim k tomu remízy třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0) ve 42. kole druhé ligy. "Kanárci" jsou tím pádem z jejich dosahu, v čele tabulky mají osmibodový náskok na druhý Watford a k dobru večerní zápas s Bournemouthem. K zajištění prvního místa jim v posledních pěti duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy