Foto: Co se dělo v afghánské nemocnici, než na ni spadly bomby z amerických letadel

Foto: Co se dělo v afghánské nemocnici, než na ni spadly bomby z amerických letadel
Nemocnici v afghánském Kunduzu, kterou provozovali Lékaři bez hranic (MSF), zničil minulý týden zřejmě chybný americký nálet. Zemřelo při něm 22 lidí, další skoro čtyři desítky osob byly raněny. Zařízení fungovalo od srpna 2011.
Klinika byla jediným zdravotnickým zařízením svého druhu v severovýchodní oblasti Afghánistánu. Bezplatně poskytovala život zachraňující úrazovou péči.
Na snímku z roku 2011 jeden z Lékařů bez hranic - chirurg Dr. Martin John Jarmin III. Právě dokončil akutní operaci břicha. Jeho dvacetiletý pacient byl několikrát postřelen. Během operace mu lékař musel odstranit velkou část střev.
Zdravotnický personál přemisťuje pacienta na jiné lůžko. Mladého Afghánce zasáhla kulka a nutně potřebuje operaci.
Foto: Michael Goldfarb / Lékaři bez hranic
Zahraničí Lékaři bez hranic, Zahraničí
Aktualizováno 6. 10. 2015 14:24
Generál John F. Campbell, jeden z čelných velitelů spojeneckých sil v Afghánistánu, uvedl, že o letecký úder na nemocnici v Kunduzu požádali Afghánci. Podle Lékařů bez hranic (MSF) byla klinika jediným zdravotnickým zařízením svého druhu v severovýchodním Afghánistánu. Tamním obyvatelům bezplatně poskytovala život zachraňující úrazovou péči. Podívejte se na fotografie z doby, kdy nemocnice ještě fungovala. Snímky poskytli Aktuálně.cz Lékaři bez hranic.
 

Právě se děje

Další zprávy