Německý zlepšovák: Lavička pro náctileté

Německý zlepšovák: Lavička pro náctileté
"Prostě jsme si řekli, že zvyky mladých změnit nedokážeme. A přišel nápad dát sedátko na vršek lavičky," komentoval novinku starosta čtrnáctitisícového města Dieter Mörlein.
Ten také novinářům zapózoval na vůbec první lavičce, která byla ve městě nainstalována.
Starosta lavičky pojmenoval "nezájem". To proto, že náctiletí prostě nemají zájem dodržovat základní pravidla etikety.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
8. 4. 2011 16:37

Eppelheim - V německém Eppelheimu ležícím poblíž Heidelbergu ve spolkové zemi Bádensko-Württembergsko vyvinuli zcela nové lavičky, které jsou šité na míru náctiletým. Opěrku zad nemají. Zato se na nich sedí proklatě vysoko.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Senát navzdory kritice umožnil zmrazení platů ústavních činitelů

Senát umožnil přijetí novely, která má pro letošní rok zmrazit platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni. Rozhodl tak ve čtvrtek na návrh ODS navzdory doporučení svých výborů, podle nichž je novela protiústavní vzhledem ke snížení příjmů soudců. Novelu, kterou zástupci justice zřejmě napadnou u Ústavního soudu, tak nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Ten už v neděli oznámil, že návrh podepíše a nebude jej vetovat.

Senát využil ústavní možnosti novelou se nezabývat, tedy dovolit její přijetí bez možnosti ji například upravit. Pro návrh předsedy senátorů ODS a TOP 09 Zdeňka Nytry hlasovalo 45 ze 62 přítomných senátorů, 14 se zdrželo a jen tři byli proti.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy