Německý strojvůdce řídil rychlovlak s 2,5 promile. Zapomněl zastavit ve stanici

ČTK ČTK
10. 1. 2019 14:54
Německý strojvůdce řídil rychlovlak ICE s 2,5 promile alkoholu. Během úterní jízdy z Hamburku do Lipska pouze projel stanicí ve Wittenbergu, ačkoli tam měl podle grafikonu zastavit. Nezvyklý způsob řízení vlaku zarazil průvodčího, který upozornil policii. Ta opilce z vlaku vyvedla. Společnost Deutsche Bahn strojvedoucímu odebrala oprávnění k řízení vlaku a jeho počínání vyšetřuje i policie, informovala dnes agentura DPA.
Německý rychlovlak ICE - ilustrační foto.
Německý rychlovlak ICE - ilustrační foto. | Foto: Petr Kučera

První test na přítomnost alkoholu ukázal téměř 2,5 promile, potvrdila policejní mluvčí Chris Kurpiersová.

Spoj ICE 993 měl v úterý ve 22:11 SEČ zastavit ve Wittenbergu ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko, ale strojvůdce nádražím jenom projel. Průvodčí se obrátil na dva policisty, kteří se vlakem vraceli domů z Berlína. Ti zalarmovali kolegy ze zemské policie, kteří strojvůdce z vlaku na příští zastávce v Bitterfeldu vyvedli.

Cestující, kteří chtěli vystoupit ve Wittenbergu, se museli vrátit nejbližším vlakem. Do ICE nasedl nový strojvůdce a souprava dojela do cílové stanice v Lipsku se zhruba hodinovým zpožděním.

Deutsche Bahn slibuje další pracovněprávní důsledky pro svého zaměstnance. Kromě toho případ vyšetřuje policie. Za ohrožení bezpečnosti železničního provozu muži hrozí pokuta nebo až pětileté vězení.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy