reklama
 
 

Německý ministr vnitra Horst Seehofer nabídl rezignaci

Aktualizováno 1. 7. 2018 23:14
Ministr vnitra odmítl kancléřčin návrh, aby žadatelé o azyl zaregistrovaní v jiných členských zemích EU byli v Německu umísťováni do speciálních center

Mnichov - Německý ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) na zasedání předsednictva strany v Mnichově nabídl rezignaci na funkce ministra i šéfa Křesťanskosociální unie.

Učinil tak poté, co odmítl výsledky evropských jednání kancléřky Angely Merkelové (CDU) o migraci. Zatím není jasné, zda jeho rozhodnutí je konečné, protože strana to zatím oficiálně neoznámila.

Seehoferova Křesťanskosociální unie vede kvůli migrační politice spor s partnerskou Křesťanskodemokratickou unií (CDU) Angely Merkelové, což ohrožuje existenci vládní koalice.

Vedle CDU a CSU jsou její součástí ještě sociální demokraté

Seehofer v Mnichově řekl, že nepovažuje dohodnutá opatření za stejně účinná jako hraniční kontroly a vracení migrantů přímo na hranicích.

Ministr vnitra podle agentury DPA odmítl kancléřčin návrh, aby žadatelé o azyl zaregistrovaní v jiných členských zemích Evropské unie byli v Německu umísťováni do speciálních center, ve kterých by prošli zrychleným řízením a ze kterých by se nesměli vzdalovat.

V Bosně se hromadí migranti mířící do Německa | Video: Reuters |  01:06

autor: ČTK | 1. 7. 2018 16:31

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama