Německý ministr zahraničí varoval Spojené státy před vypovězením smlouvy s Íránem

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 10. 2017 17:09
Pokud USA vypovědí jadernou dohodu s Íránem nebo uvalí na tuto zemi nové sankce, zvýší to riziko vypuknutí války v relativní blízkosti Evropy. Řekl to v sobotu německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel. Reagoval tak na páteční projev amerického prezidenta Donalda Trumpa, který oznámil, že USA zavedou nové, přísnější protiíránské sankce a zablokují "všechny cesty" Teheránu k jaderné zbrani. Pokud by tak USA učinily, dostali by se v Íránu podle Gabriela k moci lidé, "kteří byli vždy proti jednání se Západem". Zároveň by si to nenechal líbit Izrael. A povzbudilo by to další země, aby si pořídily jadernou zbraň. Německo se bude spolu s Británií, Francií, Čínou a Ruskem dohody s Íránem držet.
Sigmar Gabriel.
Sigmar Gabriel. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Útočník s nožem na jihovýchodě Francie zabil dva lidi, dalších sedm zranil

Dva lidi dnes zabil útočník s nožem na jihovýchodě Francie. Dalších sedm osob je zraněno, z toho nejméně jedna je ve vážném stavu. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování. Podezřelým z útoku je 33letý muž, který by zadržen. Motiv jeho činu je zatím neznámý.

Útočník podle zdrojů zaútočil dnes ráno ve městě Romans-sur-Isère v jednom z místních obchodů a před ním, kde stáli ve frontě zákazníci.

Podle místních médií je zadržený súdánský občan, který žádal ve Francii o azyl. Policie ho zadržela na místě. Případ zkoumá také francouzské zastupitelství pro boj s terorismem, podle některých zdrojů muž údajně při útoku křičel Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Zdroj: ČTK
Další zprávy