reklama
 
 

Německý důchodce zaútočil nožem na migranty a jednoho těžce zranil. Odsedí si pět let

31. 10. 2018 18:13
Sedmdesátiletý Němec Willi B. u soudu přiznal, že v únoru ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko zaútočil kuchyňským nožem na tři mladíky.

Berlín - Na pět let poslal ve středu německý soud do vězení sedmdesátiletého muže, který letos v únoru zaútočil v jihoněmeckém Heilbronnu nožem na tři cizince, které považoval za žadatele o azyl. Německého důchodce soud uznal vinným z pokusu o vraždu a vážné ublížení na zdraví, informovala agentura DPA.

Sedmdesátiletý Němec Willi B. u soudu přiznal, že v polovině letošního února na náměstí v Heilbronnu ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko zaútočil kuchyňským nožem na tři mladíky, které považoval za žadatele o azyl. Tehdy sedmnáctiletý Afghánec utrpěl těžká, pětadvacetiletý Iráčan a devatenáctiletý Syřan lehká zranění.

Odsouzený důchodce patří podle serveru Spiegel Online k takzvaným ruským Němcům, tedy lidem, kteří se do Německa mohli přistěhovat ze Sovětského svazu či jeho nástupnických států na základě německého původu a získat občanství.

U soudu muž mimo jiné přiznal, že byl jeho čin symbolickým gestem, kterým chtěl vyjádřit nesouhlas s uprchlickou politikou kancléřky Angely Merkelové. V době činu byl pod vlivem alkoholu a začala se u něj projevovat demence. Podle psychiatrického posudku měl tak sníženou příčetnost.

autor: ČTK | 31. 10. 2018 18:13

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama