Německý důchodce zaútočil nožem na migranty a jednoho těžce zranil. Odsedí si pět let

ČTK ČTK
31. 10. 2018 18:13
Sedmdesátiletý Němec Willi B. u soudu přiznal, že v únoru ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko zaútočil kuchyňským nožem na tři mladíky.
Důchodci v Německu.
Důchodci v Německu. | Foto: Reuters

Berlín - Na pět let poslal ve středu německý soud do vězení sedmdesátiletého muže, který letos v únoru zaútočil v jihoněmeckém Heilbronnu nožem na tři cizince, které považoval za žadatele o azyl. Německého důchodce soud uznal vinným z pokusu o vraždu a vážné ublížení na zdraví, informovala agentura DPA.

Sedmdesátiletý Němec Willi B. u soudu přiznal, že v polovině letošního února na náměstí v Heilbronnu ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko zaútočil kuchyňským nožem na tři mladíky, které považoval za žadatele o azyl. Tehdy sedmnáctiletý Afghánec utrpěl těžká, pětadvacetiletý Iráčan a devatenáctiletý Syřan lehká zranění.

Odsouzený důchodce patří podle serveru Spiegel Online k takzvaným ruským Němcům, tedy lidem, kteří se do Německa mohli přistěhovat ze Sovětského svazu či jeho nástupnických států na základě německého původu a získat občanství.

U soudu muž mimo jiné přiznal, že byl jeho čin symbolickým gestem, kterým chtěl vyjádřit nesouhlas s uprchlickou politikou kancléřky Angely Merkelové. V době činu byl pod vlivem alkoholu a začala se u něj projevovat demence. Podle psychiatrického posudku měl tak sníženou příčetnost.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

před 29 minutami

Čínský vývoz i dovoz v září klesly více, než se čekalo, může za to slabší celosvětová poptávka a americká cla

Vývoz z Číny v září klesl více, než se čekalo a dovoz se snížil již pátý měsíc za sebou. Na vývoz má negativní dopad slabší globální poptávka a rostoucí americká cla na čínské zboží. Pokles dovozu pak ukazuje, že domácí poptávka je slabá. Druhá největší ekonomika světa tak bude zřejmě potřebovat další stimulaci ekonomiky, napsala agentura Reuters.

Vývoz ze země se v září podle údajů celního úřadu snížil meziročně o 3,2 procenta, zatímco analytici čekali pokles jen o tři procenta. Dovoz se pak propadl o 8,5 procenta místo očekávaných 5,2 procenta.

Bilance zahraničního obchodu však skončila v přebytku 39,65 miliardy USD (928,2 miliardy korun). V srpnu přebytek činil 34,84 miliardy USD a analytici čekali, že se sníží na 33,3 miliardy USD. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy