Německá policie zatkla Syřana po tipu, že plánuje teroristický útok

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 9. 8. 2016 17:27
V Německu byl zatčen čtyřiadvacetiletý syrský uprchlík, který měl údajně plánovat teroristický útok. "Dosavadní vyšetřování ale nepřineslo žádné důkazy o konkrétní hrozbě," dodalo ministerstvo v prohlášení. Syřan byl zatčen ve spolkové zemi Porýní-Falc ve městě Mutterstadt. Německé úřady podle jeho informací dostaly tip od vězně z vedlejší spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, uvedla agentura Reuters. Muž představoval hrozbu v souvislosti se začátkem německé fotbalové ligy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Berlín - Německé speciální jednotky zatkly minulý pátek na západě země čtyřiadvacetiletého syrského uprchlíka, když dostaly tip, že muž plánuje teroristický útok. Uvedlo to ministerstvo vnitra spolkového státu Severní Porýní-Vestfálsko.

"Dosavadní vyšetřování ale nepřineslo žádné důkazy o konkrétní hrozbě," dodalo ministerstvo v prohlášení, z nějž citovala agentura Reuters. Muž, zadržený v sousední spolkové zemi Porýní-Falc, zůstává ve vazbě.

Deník Bild dříve s odvoláním na mluvčího ministerstva vnitra Porýní-Falce napsal, že jde o vysoce postaveného bojovníka teroristické organizace Islámský stát (IS). Německé úřady na něj dostaly tip z vězení v Severním Porýní-Vestfálsku, uvedl Bild.

Podle agentury DPA souvisela obdržená informace o podezřelém s hrozbou vůči německé fotbalové lize. Bližší informace ale nejsou známy.

Německo v uplynulých týdnech čelilo čtyřem útokům s desítkou mrtvých. K jednomu z atentátů se přihlásil právě Islámský stát.

Nejprve 18. července afghánský uprchlík pobodal nožem a posekal sekerou pět cestujících ve vlaku do Würzburgu a dalšího na peróně. O čtyři dny později německý mladík íránského původu zaútočil v nákupním centru v Mnichově a zabil devět lidí a 30 zranil. Dva dny poté syrský běženec usmrtil v Reutlingenu těhotnou ženu mačetou. Podle německé policie šlo o "vztahové problémy".

Tentýž večer v Ansbachu se jiný běženec pokoušel dostat na koncert s batohem plným výbušnin. Když ho nepustili dovnitř, vyhodil se do povětří a zranil 15 lidí. K tomuto útoku se přihlásil IS, podle úřadů ale zatím nejsou důkazy pro útočníkovo spojení s tímto hnutím.

Evropa je ve své zahraniční politice naprosto impotentní. Leží na zádech, má silného soupeře a neumí se vymezit vůči zlu, domnívá se Andrej Drbohlav. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy