Německo drží smutek za oběti z Love Parade

Německo drží smutek za oběti z Love Parade
Takto to nyní vypadá před ústím tunelu, v němž našli účastníci Love Parade smrt.
Uvnitř tunelu. Slunečnice a srdce. Vzpomínáme.
Hlavní tryzna se odehrála v kostele sv. Salvátora, kde bylo pro truchlící připraveno na šest set míst. Tito lidé mají na vestách napsáno "Vzpomínáme na oběti Love Parada 2010".
Mši odsloužil essenský biskup Franz-Josef Overbeck. "Tak protikladný je náš život. V jednom okamžiku je ohlášena slavnost a v další chvíli ležíme bezmocní na zemi," řekl během svého projevu.
Foto: Reuters
Simona Holecová
31. 7. 2010 13:23

Duisburg - Vlajky na půl žerdi, smutek a slzy.

Německo se v sobotu při společné tryzně v Dusiburgu loučí s jednadvaceti lidmi, kteří přišli o život při tamní Love Parade. Dvacet lidí bylo ušlapáno, zatím poslední oběť zahynula na následky vážných zranění v nemocnici.

Smuteční shromáždění se za přítomnosti kancléřky a prezidenta odehrálo v duisburském kostele sv. Salvátora. Následnou ekumenickou bohoslužbu mohli sledovat lidé například i na stadionu druholigového fotbalového klubu MSV Duisburg...

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy