Německo drží smutek za oběti z Love Parade

Německo drží smutek za oběti z Love Parade
Takto to nyní vypadá před ústím tunelu, v němž našli účastníci Love Parade smrt.
Uvnitř tunelu. Slunečnice a srdce. Vzpomínáme.
Hlavní tryzna se odehrála v kostele sv. Salvátora, kde bylo pro truchlící připraveno na šest set míst. Tito lidé mají na vestách napsáno "Vzpomínáme na oběti Love Parada 2010".
Mši odsloužil essenský biskup Franz-Josef Overbeck. "Tak protikladný je náš život. V jednom okamžiku je ohlášena slavnost a v další chvíli ležíme bezmocní na zemi," řekl během svého projevu.
Foto: Reuters
Simona Holecová
31. 7. 2010 13:23

Duisburg - Vlajky na půl žerdi, smutek a slzy.

Německo se v sobotu při společné tryzně v Dusiburgu loučí s jednadvaceti lidmi, kteří přišli o život při tamní Love Parade. Dvacet lidí bylo ušlapáno, zatím poslední oběť zahynula na následky vážných zranění v nemocnici.

Smuteční shromáždění se za přítomnosti kancléřky a prezidenta odehrálo v duisburském kostele sv. Salvátora. Následnou ekumenickou bohoslužbu mohli sledovat lidé například i na stadionu druholigového fotbalového klubu MSV Duisburg...

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy