Německo deportovalo do Alžírska nebezpečného islamistu

ČTK ČTK
16. 4. 2018 19:51
Německo deportovalo do vlasti Alžířana, kterého považovalo za jednoho z nejnebezpečnějších islamistů na svém území. Žadatele o azyl Hamzu C., který se dlouho vydával za Syřana, soud přitom na začátku roku zprostil obvinění z terorismu, informoval server Spiegel Online. Od začátku loňského roku německé úřady podle agentury DPA deportovaly už 80 islamistů, které považovaly za nebezpečné. Hamza C. odletěl minulý pátek. Před rokem byl obviněn, že ve jménu teroristické organizace Islámský stát plánoval atentát v západoněmeckém Düsseldorfu, ale v lednu byl pro nedostatek důkazů zproštěn obvinění.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Týdenní nepokoje v Etiopii mají už 166 obětí

Na 166 mrtvých vystoupala bilance už týden trvajících nepokojů, které vypukly v etiopském regionu Oromija po vraždě populárního zpěváka Hachalua Hundessy. Informovala o tom dnes agentura AP, podle níž policie hlídkuje v celé oblasti a zatčeno bylo na 2200 lidí.

Nepokoje zachvátily venkovské části Oromije i její středisko a zároveň hlavní město Etiopie Addis Abebu. Podle AP v hlavním městě zemřelo deset lidí, z toho osm civilistů, mezi oběťmi z venkova je 145 civilistů a 11 policistů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy