Německo bude mít nového ministra zahraničí, Sigmar Gabriel prý ztratil důvěru své SPD

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 3. 2018 20:24
Německo bude mít nového ministra zahraničí. Sigmar Gabriel (SPD), který ztratil důvěru vedení sociální demokracie, už diplomacii své země nepovede. Informoval o tom ve čtvrtek na svém Twitteru. Kdo Gabriela nahradí, bude jasné v pátek, kdy vedení SPD oznámí jména všech ministrů, které vyšle do vznikající vlády velké koalice s konzervativní unií CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové. Podle listu Der Spiegel by se měl Gabrielovým nástupcem stát dosavadní ministr spravedlnosti Heiko Maas. Podle DPA mezi nimi budou kromě Maase i hamburský starosta Olaf Scholz, který by se měl stát vicekancléřem a ministrem financí, či dosavadní ministryně pro rodinu Katarina Barleyová.
Sigmar Gabriel.
Sigmar Gabriel. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy