Mimořádná zpráva

Německem otřásl případ hromadného znásilnění mladé dívky, podezřelých je osm Syřanů

ČTK ČTK
26. 10. 2018 19:35
Dívce nejprve jeden z mužů podal pochybný drink, poté ji sexuálně napadl společně s dalšími muži.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Berlín - Německem otřásl případ hromadného znásilnění 18leté dívky ve Freiburgu na jihozápadě země. V souvislosti s činem bylo zadrženo sedm Syřanů ve věku od 19 do 29 let a 25letý Němec. Starosta města Martin Horn varoval před paušálním odsuzováním uprchlíků, informovala dnes agentura DPA.

Osm mužů je důvodně podezřelých ze znásilnění a jsou ve vyšetřovací vazbě, sdělily policie a státní zastupitelství.

Osmnáctiletá dívka dostala na jedné freiburské diskotéce v noci na 14. října drink od neznámého muže. Kolem půlnoci s ním podnik opustila. V blízkém křoví ji pak sexuálně napadl jeden z podezřelých a po něm se na ní provinili i další muži, vypověděla oběť. Čin byl ohlášen týž den a od té doby ho vyšetřuje skupina 13 policejních vyšetřovatelů.

Zatím není jasné, co bylo v nápoji, který dívka před činem vypila. Po odchodu z diskotéky však údajně byla bezbranná a neměla šanci znásilněním zabránit. Muži po činu utekli a policie zpočátku neměla žádné stopy.

Zadržení jsou podle policejní mluvčí už známí v souvislosti s jinými trestnými činy. Většina z nich žila v uprchlických zařízeních ve Freiburgu a okolí. Vyšetřovatelé nesdělili, zda se podezřelí k obviněním nějak vyjádřili.

Starosta Freiburgu čin odsoudil, zároveň ale varoval před unáhlenými odsudky. Trestné činy jako tento podle něj nesmějí sloužit k paušálnímu odsuzování uprchlíků. Většina migrantů žijících v Německu podle něj dodržuje zákony.

Freiburg, který má přibližně 230 000 obyvatel, se dostal na první stránky novin už po brutálním znásilnění a vraždě studentky před zhruba dvěma lety. Mladý afghánský uprchlík Husajn K. byl odsouzen k doživotnímu vězení a případ rozpoutal celoněmeckou debatu o uprchlické politice.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Pohřešovaný 73letý houbař na Prostějovsku byl nalezen mrtvý

Tragicky skončilo pátrání po třiasedmdesátiletém houbaři z Olomouce, který se ve středu ztratil rodině v lesích na Prostějovsku. Muž, kterého hledaly desítky policistů a hasičů i vrtulník s termovizí, byl dnes nalezen bez známek života. ČTK to řekl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Podle něj bylo vyloučeno cizí zavinění smrti muže. Příčinu úmrtí blíže určí nařízená pitva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy