Německá vláda a spolkové země zřídí centrálu pro vracení uprchlíků

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 2. 2017 20:45
Německá vláda a spolkové země se ve čtvrtek dohodly na zřízení nového centra, které bude koordinovat vracení odmítnutých žadatelů o azyl do jejich vlasti. Po večerním jednání o tom informovali kancléřka Angela Merkelová a zástupci spolkových zemí. Od tohoto i dalších opatření, která přijali, si slibují výrazné zvýšení počtu vrácených migrantů. Jedním z těchto opatření bude právě založení společného centra ústřední vlády a jednotlivých zemí na podporu návratu. Nový úřad, který povede ministerstvo vnitra, má vzniknout v Berlíně během tří měsíců. Bude koordinovat vracení běženců a má být také v neustálém kontaktu se zeměmi původu, které jen neochotně vystavují potřebné dokumenty.
Německá kancléřka Angela Merkelová
Německá kancléřka Angela Merkelová | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy