Německá policie zasahovala proti čtyřem tureckým imámům. Podezírá je ze špionáže

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 2. 2017 15:53
Německá policie provedla razii proti čtyřem tureckým muslimským duchovním, které podezřívá ze špionáže. Podezírá je, že do Ankary posílali informace o odpůrcích tureckého režimu. Napsal to německý server Spiegel Online. O zpravodajských aktivitách tureckých imámů v Německu se mluví už několik měsíců. Především pak od loňského pokusu o puč proti vládě prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Část tureckých duchovních v Německu údajně zjišťuje informace o příznivcích duchovního Fethullaha Gülena, který podle Ankary stál za pokusem o puč, a předává je do Turecka. Stejně podle německých úřadů postupovala i čtveřice duchovních, jejichž byty prohledávala policie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy