reklama
 
 

Německá policie udělala zátah lidi, kteří na internetu šíří nenávistný obsah, obvinila jich 29

14. 6. 2018 19:47
Obvinění čelí podezření, že na intenet psali antisemitské a xenofobní komentáře a nabádali tak k nenávisti a k páchání trestných činů.

Wiesbaden - Německá policie ve čtvrtek provedla v deseti spolkových zemích razie proti lidem, kteří umísťují trestně postižitelné nenávistné komentáře na internet a mimo jiné zabavovala počítače. Informovala o tom agentura DPA. Takzvaný akční den v boji proti nenávistným příspěvkům koordinoval Spolkový kriminální úřad (BKA).

V celém Německu bylo prohledáno 20 bytů. Na akci se podíleli policisté z 20 služeben v Berlíně, Bavorsku, Braniborsku, Hesensku, Brémách, Severním Porýní-Vestfálsku, Sasku, Šlesvicku-Holštýnsku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, informoval BKA.

Dohromady 29 obviněných čelí podezření, že na internet umisťovali trestně postižitelné nenávistné komentáře včetně antisemitských nadávek nebo xenofobních výroků podněcujících k nenávisti. Obvinění jsou kromě toho podezřelí z toho, že veřejně vyzývali ke spáchání trestného činu.

BKA v roce 2017 zaznamenal 2270 nenávistných příspěvků, z nichž 74 procent mělo krajně pravicovou povahu.

Už třetím dnem boje proti nenávistným příspěvkům chtějí vyšetřovatelé dát najevo, že internet není právně neregulovaný prostor. Za podněcování nenávisti vůči národu na sociálních sítích a v online fórech lze uložit až pětiletý trest vězení. BKA vyzval, aby lidé nenávistné příspěvky na internetu hlásili policii.

autor: ČTK | 14. 6. 2018 19:47

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama