Německá policie zatkla sedm lidí z krajní pravice. Podezírá je, že chystali útoky na migranty a Židy

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 25. 1. 2017 11:04
Německá policie zadržela sedm lidí z krajní pravice, které podezřívá z přípravy útoků na policisty, žadatele o azyl a Židy. S odvoláním na generální prokuraturu to napsala agentura DPA s tím, že šest ze sedmi zadržených se navíc zapojilo do teroristických aktivit. Vyšetřovatelé se údajně zaměřili na tzv. hnutí říšských občanů. To považuje nynější Spolkovou republiku za nelegitimní stát a většinou se hlásí k někdejší výmarské ústavě Německé říše z roku 1919. Policisté taky prohledali několik domů v různých spolkových zemích a městech, včetně německé metropole Berlín. Tady zadrželi množství důkazů, například elektroniku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy