Německá policie našla ostatky zmizelé devítileté dívky po 15 letech. Měla podezření, že je v Česku

ČTK ČTK
6. 7. 2016 9:44
Za vraždu Peggy, byť se její tělo v té době ještě nenašlo, byl v roce 2004 odsouzen k doživotnímu pobytu v psychiatrické léčebně tehdy šestadvacetiletý letý duševně nemocný muž Ulvi Kulac.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Kleknerová

Berlín - Německá policie potvrdila, že dívka Peggy, která se pohřešovala 15 let a kdysi panovalo i podezření, že byla zavlečená do příhraniční "pornoscény" v Česku, je mrtvá.

Prokázala to analýza DNA z ostatků dětského těla nalezených o víkendu ve spolkové zemi Durynsku.

Napsala to dnes agentura DPA s odvoláním na sdělení prokuratury v Geře. Vyšetřovatelé doufají, že se tak konečně podaří objasnit osud devítiletého děvčete.

Za vraždu Peggy, byť se její tělo v té době ještě nenašlo, byl v roce 2004 odsouzen k doživotnímu pobytu v psychiatrické léčebně tehdy šestadvacetiletý letý duševně nemocný muž Ulvi Kulac.

Soud měl za prokázané, že ve 12 případech sexuálně zneužíval děti a na základě nepřímých důkazů i to, že zavraždil Peggy. O deset let později byl ale muž po nově nařízeném procesu obvinění zproštěn a propuštěn.

Nezvěstná Peggy Knoblochová z bavorského městečka Lichtenberg, ležící asi 30 kilometrů západně od Aše, se ztratila 7. května 2001 na cestě ze školy.

Zejména německý bulvární tisk několik týdnů živil původní policejní podezření, že mohla být zavlečena do prostředí údajné dětské prostituce v západních Čechách.

Případ byl velice komplikovaný. Policie při pátrání po dívce narazila na duševně zaostalého Ulviho Kulace, který byl už dříve podezřelý ze sexuálních deliktů a od srpna 2001 byl umístěn v psychiatrické léčebně. Vyšetřovatelům se několikrát přiznal nejen k vraždě Peggy, což později odvolal, ale také k několika případům sexuálního zneužívání dětí.

Dodnes v případu přetrvaly určité nejasnosti, které se nyní, po nálezu a potvrzení ostatků Peggy, snad kriminalistům podaří vyjasnit. S napětím se očekává, zda další zkoumání soudních lékařů potvrdí, že se Peggy skutečně stala obětí trestného činu anebo že šlo o smrt způsobenou nehodou.

Kostru dětského těla, která podle testů DNA patří Peggy, našel v sobotu houbař. Ležela v lese asi 12 kilometrů vzdušnou čarou od domova dívky v Lichtenbergu.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Indie nakoupí od Američanů zbraně za tři miliardy dolarů, oznámil Trump

Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliardy korun). Po jednání s indickým premiérem Narédrou Módím to řekl v Dillí americký prezident Donald Trump, který končí svou návštěvu Indie. Cestu označil za "nezapomenutelnou a mimořádnou".

Na vystoupení před novináři Trump vyjmenoval úspěšné příklady americko-indické spolupráce. Patří k nim zbrojní dohoda, která předpokládá, že Indie nakoupí obranné systémy za tři miliardy dolarů. Mělo by jít o bezpilotní letouny, vrtulníky i raketové systémy. Prezident také řekl, že dal souhlas k vytvoření společné skupiny pro boj proti drogám.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Tvůrci filmu Mission: Impossible 7 kvůli koronaviru přerušili natáčení v Itálii

Natáčení nejnovějšího dílu akční ságy Mission: Impossible s Tomem Cruisem bylo v Itálii přerušené kvůli nárůstu lidí nakažených koronavirem. Napsala to agentura AFP s odvoláním na oborový server The Wrap. Podle něj měl štáb tři týdny točit v Benátkách. "Kvůli přemíře opatrnosti, starosti o členy produkce a kvůli snaze benátských úřadů zamezit srocování davu měníme původní plán," potvrdil mluvčí společnosti Paramount, která snímek vyrábí. Podle ní herec Tom Cruise ještě do Benátek nedorazil a zbytek štábu se již bezpečně vrátil domů. Sedmý díl Mission: Impossible do českých kin přijde 22. července 2021.

Zdroj: AFP
Další zprávy