Německá policie hledá svědky vraždy Čečence. Zveřejnila fotku podezřelého i jeho kola

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
3. 9. 2019 15:04
Berlínská policie hledá po nedávné vraždě Čečence s gruzínským pasem Zelimchana Changošviliho svědky, kteří znají pachatele nebo ho ještě před činem viděli.
Německá policie zveřejnila fotografii muže, který střílel v berlínském parku.
Německá policie zveřejnila fotografii muže, který střílel v berlínském parku. | Foto: BKA

Zveřejnila fotografii devětačtyřicetiletého Rusa, jenž byl zadržen nedlouho po vraždě. Ukázala také snímek kola a elektrokoloběžky, které měl připraveny k útěku.

Němečtí vyšetřovatelé mají vážné podezření, že za vraždou jsou ruské tajné služby, protože Changošvili bojoval v čečenské válce na straně povstalců.
Policie zveřejnila fotografii muže s pleší, knírkem a bradkou.

Horské kolo střelec podle policie použil při útěku hned po výstřelech v berlínském parku. Předtím, než z kola stihl přestoupit na připravenou elektrokoloběžku, ho už ale zatkla policie. Informovali ji dva mladíci, kteří v parku vraždu viděli.

Podle informací médií přibývá indicií, že za vraždou v centru německé metropole z minulého týdne stojí Moskva. Podle magazínu Der Spiegel má ruský občan Vadim Andrejevič Sokolov, který je z vraždy podezřelý, číslo pasu ukazující na napojení na ruskou vojenskou tajnou službu GRU. Kreml v minulém týdnu podíl na vraždě odmítl.

Deník Bild napsal s odvoláním na své policejní zdroje, že osoba jménem Vadim Sokolov s bydlištěm v Petrohradu neexistuje. Právě s pasem na toto jméno a s bydlištěm v Petrohradu muž cestoval. Přiletěl z Moskvy do Paříže a pak pokračoval do Berlína vlakem.

Server kavkazcenter.com uvedl, že vraždu mohl vykonat někdo z ruských žoldnéřů z takzvané Vagnerovy skupiny. Ta působí v některých zemích v Africe, ale také například v Sýrii, kde spolupracuje s ruskou armádou.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Český řidič kamionu zemřel na německé dálnici, když narazil do kolony aut

Při nehodě na dálnici v německém Sasku-Anhaltsku zahynul český řidič kamionu, který zřejmě kvůli nepozornosti naboural do kolony stojících vozidel. Informoval o tom deník Leipziger Volkszeitung. Neštěstí se stalo v pondělí odpoledne na dálničním úseku mezi Halle a Lipskem poblíž města Merseburg. Čtyřiatřicetiletý řidič zůstal po nárazu do stojícího kamionu zaklíněný v kabině a na místě podlehl svým zraněním. Podle policie zatím není zřejmé, zda řidiče přemohla únava nebo nehodu způsobila chvilková nepozornost.

Zdroj: ČTK
Další zprávy