Německá policie hledá svědky vraždy Čečence. Zveřejnila fotku podezřelého i jeho kola

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
3. 9. 2019 15:04
Berlínská policie hledá po nedávné vraždě Čečence s gruzínským pasem Zelimchana Changošviliho svědky, kteří znají pachatele nebo ho ještě před činem viděli.
Německá policie zveřejnila fotografii muže, který střílel v berlínském parku.
Německá policie zveřejnila fotografii muže, který střílel v berlínském parku. | Foto: BKA

Zveřejnila fotografii devětačtyřicetiletého Rusa, jenž byl zadržen nedlouho po vraždě. Ukázala také snímek kola a elektrokoloběžky, které měl připraveny k útěku.

Němečtí vyšetřovatelé mají vážné podezření, že za vraždou jsou ruské tajné služby, protože Changošvili bojoval v čečenské válce na straně povstalců.
Policie zveřejnila fotografii muže s pleší, knírkem a bradkou.

Horské kolo střelec podle policie použil při útěku hned po výstřelech v berlínském parku. Předtím, než z kola stihl přestoupit na připravenou elektrokoloběžku, ho už ale zatkla policie. Informovali ji dva mladíci, kteří v parku vraždu viděli.

Podle informací médií přibývá indicií, že za vraždou v centru německé metropole z minulého týdne stojí Moskva. Podle magazínu Der Spiegel má ruský občan Vadim Andrejevič Sokolov, který je z vraždy podezřelý, číslo pasu ukazující na napojení na ruskou vojenskou tajnou službu GRU. Kreml v minulém týdnu podíl na vraždě odmítl.

Deník Bild napsal s odvoláním na své policejní zdroje, že osoba jménem Vadim Sokolov s bydlištěm v Petrohradu neexistuje. Právě s pasem na toto jméno a s bydlištěm v Petrohradu muž cestoval. Přiletěl z Moskvy do Paříže a pak pokračoval do Berlína vlakem.

Server kavkazcenter.com uvedl, že vraždu mohl vykonat někdo z ruských žoldnéřů z takzvané Vagnerovy skupiny. Ta působí v některých zemích v Africe, ale také například v Sýrii, kde spolupracuje s ruskou armádou.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy