Němec dostal za vraždu muslimky doživotí

Naďa Straková
11. 11. 2009 14:57
Drážďanský soud uznal osmadvacetiletého muže vinným z vraždy
Obviněný si po celou dobu přelíčení zakrýval tvář rouškou
Obviněný si po celou dobu přelíčení zakrýval tvář rouškou | Foto: Reuters

Drážďany - Muž, který letos v létě ubodal k smrti v drážďanské soudní síni dvaatřicetiletou Egypťanku před zraky jejího manžela a tříletého syna i samotných soudců stráví zbytek života ve vězení. Dnes o tom rozhodl drážďanský soud. 

Osmadvacetiletý Němec ruského původu byl soudem shledán vinným z vraždy.

Marwa Sherbiniová se s obviněným soudila o pokutu za urážku na cti. Při přelíčení během její výpovědi muž vyskočil a zasadil ji šestnáct bodných ran. Zraněním mladá Egypťanka, která byla několik měsíců těhotná, na místě podlehla.

Její manžel, který se jí v soudní síni snažil pomoci, byl německou policií při incidentu postřelen.

V prohlášení, které u soudu přečetl jeho obhájce, se muž přiznal k tomu, že nemá rád muslimy. Ale to údajně nebylo důvodem útoku na ženu. Vedl ho strach z toho, že bude muset jít do vězení.

Německo má po Francii v Evropě největší muslimskou komunitu, z které se ozývaly kritické hlasy, že vládě trvalo několik týdnů, než se k incidentu vyjádřila.

Manžel zavražděné Sherbiniové došel k soudu o berlích
Manžel zavražděné Sherbiniové došel k soudu o berlích | Foto: Reuters

Ostře sledovaný proces

Dnešní soudní přelíčení, na jehož bezpečnost dohlíželo přes 200 policistů, napjatě sledovalo celé Německo. Manžel Sherbiniové do soudní síně dorazil o berlích. Přítomen byl i egyptský velvyslanec.

Obviněný seděl za neprůstřelným sklem a po celou dobu přelíčení měl tvář zakrytou rouškou a na hlavě měl kapuci a černé sluneční brýle.

Incident vyvolal u muslimské komunity po celém Německu i v Egyptě a Íránu bouřlivé protesty. Podle nich by německá vláda i média reagovala úplně jinak, kdyby obětí byl běloch a vrahem muslim. Někteří z protestujících po německých soudcích požadovali pro viníka trest smrti.  

 

Právě se děje

před 17 minutami

Na základě jednání s ministrem vnitra Hamáčkem a policií zavedeme na části dálnice D1 zákaz předjíždění kamionů, řekl Babiš podle České televize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy