Němci pátrají po zmizelé 11leté dívce. Zřejmě je u sekty, která sídlí v Česku

ČTK ČTK
18. 10. 2021 15:39
Po zmizení 11leté dívky v Bavorsku mají úřady indicie směřující k tomu, že se dítě nachází v prostředí sekty Dvanáct kmenů. Ta přitom kvůli postupu německých úřadů vůči ní přesídlila v minulých letech do České republiky. O případu informuje agentura DPA.
Německá policie - ilustrační foto.
Německá policie - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Podle DPA dostal pěstoun dívky e-mail od odesilatele, kterého patrně lze přiřadit k sektě, uvedl mluvčí německé policie. O e-mailu informovala také některá německá média. Dívka je podle nich opět u svých skutečných rodičů, spojovaných se sektou Dvanáct kmenů.

Mluvčí policejního prezidia v bavorském Augsburgu řekl, že je prověřována autenticita e-mailu. Sekta Dvanáct kmenů v minulosti opakovaně vyvolávala pozornost, protože za přiměřenou výchovnou metodu považuje bití dětí.

"Protože nelze vyloučit, že vlastní rodiče dívky mají souvislost se zmizením, zahájila první vyšetřování i kriminální policie v Dillingenu," uvedla policie ve víkendovém sdělení. Dítě zmizelo v sobotu při běhání v Holzheimu a už se nevrátilo domů ke své pěstounské rodině.

Němečtí vyšetřovatelé také zjišťují, zda dívka není u některé ze dvou sektářských společností v Česku, řekl mluvčí německé policie. Podle DPA není jasné, zda je už v případu aktivní i česká policie.

Česká policie nyní informace německé strany prověřuje, sdělil mluvčí policejního prezidia David Schön. "Mohu potvrdit, že se na nás cestou Společného centra policejní a celní spolupráce ve Schwandorfu německá strana obrátila a aktuálně provádíme na našem území všechny nezbytné kroky k prověření získaných informací z Bavorska," uvedl. "Žádné další informace k případu nejsou dostupné," dodal.

Sekta Dvanáct kmenů dříve sídlila v bavorských obcích Klosterzimmern a Wörnitz. Před osmi lety úřady kvůli obvinění z bití ze společenství odvedly 40 chlapců a dívek a umístily je do pěstounských rodin a dětských domovů. To vedlo k několikaletým soudním procesům. Jedna vychovatelka sekty byla dokonce odsouzena k nepodmíněnému trestu.

Fyzičtí rodiče dětí napadli odebrání práva na péči, ale Evropský soud pro lidská práva v roce 2018 rozhodl, že verdikty německých soudů byly přípustné.

Sekta Dvanáct kmenů přesídlila do České republiky z Bavorska, kde jí úřady podle DPA také zakázaly provozování soukromé školy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy