Němci mohou dál prodávat šibenice pro Merkelovou, nejsou protizákonné. Jedna stojí 15 eur

ČTK ČTK
6. 12. 2017 11:11
V Německu je i nadále možné prodávat modely šibenice určené pro kancléřku Angelu Merkelovou. Rozhodla o tom saská justice, která dospěla k názoru, že nejsou v rozporu se zákonem. Informuje o tom deník Süddeutsche Zeitung. Velká šibenice se dvojicí oprátek, které byly "rezervované" pro Merkelovou a tehdejšího šéfa sociální demokracie Sigmara Gabriela, se zřejmě poprvé objevila před dvěma lety na demonstraci protiimigračního hnutí Pegida v Drážďanech. Šibenicí se posléze inspiroval muž ze saské obce Niederdorf a začal její zmenšené verze prodávat za 15 eur (385 korun). Podle státního zastupitelství ale neporušuje zákon. Věc je prý možné interpretovat i tak, že dvojici přeje "politickou smrt".
Německá kancléřka Angela Merkelová.
Německá kancléřka Angela Merkelová. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sagan bude jezdit za francouzský tým

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude od příští sezony jezdit za stáj TotalEnergies, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. O dohodě s jednatřicetiletý slovenským jezdcem informoval týmový web.

"Jsme obrovsky pyšní, že jsme Petera získali. Je bez pochyby nejpopulárnějším jezdcem na světě," uvedl manažer stáje Jean-René Bernaudeau. "Především jsem ho ale přivedli kvůli sportovním ambicím a spoléháme, že nám přinese vítězství," dodal.

Sagan do TotalEnergies zamíří po čtyřletém angažmá v německé stáji Bora-hansgrohe. Z ní spolu s ním do francouzského týmu přijdou také Polák Maciej Bodnar a Ital Daniel Oss.

Kromě světových titulů z let 2015 až 2017 Sagan získal sedmkrát zelený trikot pro nejlepšího spurtéra Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia.

Další zprávy