Němce, který chtěl zabíjet molotovovým koktejlem, obvinila policie z pokusu o vraždu

ČTK ČTK
30. 3. 2017 18:47
Německá prokuratura obvinila 18letého Němce s marockými kořeny z pokusu o vraždu, viní ho z loňského žhářského útoku na nákupní středisko v Hannoveru. Mladík identifikovaný jako Saleh S., který podle vyšetřovatelů sympatizuje s teroristickými skupinami, je bratrem 16leté Safii S. odsouzené k šestiletému vězení za útok nožem na policistu, napsal deník Neue Presse. Dívka jednala jménem teroristického uskupení Islámský stát. Saleh podle vyšetřovatelů loni v únoru hodil do vchodu hannoverského nákupního centra s cílem zabít nevěřící dva molotovovy koktejly. Hořlavina, kterou byly lahve naplněny, se ale nevzňala. Nikdo tehdy zraněn nebyl. Jeho sestra napadla loni na hannoverském nádraží policistu
Německá policie (ilustrační foto).
Německá policie (ilustrační foto). | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 29 minutami

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy