Takto vypadá 18 tisíc letů najednou. Letiště hlásí nejvytíženější léto v evropské letecké dopravě

Kristýna Pružinová Kristýna Pružinová
9. 8. 2017 16:11
Evropská letiště v posledních dnech odbavují rekordní počty cestujících. Podle prozatímních odhadů aerolinek a leteckých organizací je toto léto pravděpodobně vůbec nejrušnějším. Pasažéři čekají na evropských letištích při pasových kontrolách až v několikahodinových frontách. Ty jsou podle médií způsobeny zpřísněnými pasovými kontrolami, které letos v dubnu zavedla Evropská unie. Podívejte se na srovnání, čísla i výdělky leteckých společností v přehledné grafice.
Foto: Aktuálně.cz

18 tisíc letů najednou

Server Flightradar24, který aktuálně sleduje tisícovky letů po celém světě, v poslední době často hlásí až 18 000 letů v jeden okamžik.

Loni v srpnu přitom ukazoval čísla o několik tisíc nižší.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Babiš letí na dvoudenní návštěvu Izraele

Premiér Andrej Babiš ve středu odletí na dvoudenní návštěvu Izraele, kde se ve čtvrtek zúčastní za přítomnosti francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, ruské hlavy státu Vladimira Putina nebo německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera světového fóra o holokaustu.

Už ve středu Babiše čeká jednání s izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem či s premiérem Benjaminem Netanjahuem.

Během dvou dnů se předseda české vlády, který se kvůli návštěvě Izraele tentokrát nezúčastní současně probíhajícího Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu, setká také s českými přeživšími holokaustu, předsedou Evropského židovského kongresu Mošem Kantorem, odborníkem na Blízký východ Amosem Giladem nebo s vedoucím styčného úřadu ČR v Ramalláhu Petrem Starým.

Další zprávy