Největší výletní loď světa vyplula poprvé s cestujícími. V jednom z barů je obsluhují roboti

ČTK ČTK
22. 5. 2016 21:12
Harmony of the Seas bude až do konce října podnikat plavby ve Středozemním moři, pak se přesune do karibské oblasti. Šestnáctipodlažní plavidlo je dlouhé 362 metrů, což je o 50 metrů víc, než má na výšku Eiffelova věž.
Foto: Reuters

Southampton - Na svou první plavbu s cestujícími se v neděli pozdě odpoledne z britského Southamptonu vydala největší výletní loď světa Harmony of the Seas.

Foto: Reuters

Loď, která patří společnosti Royal Carribean Cruises, míří do nizozemského Rotterdamu a 26. května by měla připlout zpět do Southamptonu.

Obří, sedmdesát metrů vysoký kolos je určen pro téměř 5500 cestujících a 2100 členů posádky. Vyrobila ho loděnice STX France v Saint-Nazaire a stál asi miliardu eur (přes 27 miliard korun).

Foto: Reuters

"Není to jen největší loď, ale také nejvíce ohleduplná k životnímu prostředí," řekl ředitel STX Laurent Castaing. Šéf společnosti RCCL se sídlem v Miami Richard Fain dodal, že také jde o nejdražší parník, jaký byl kdy postaven.

Šestnáctipodlažní plavidlo je dlouhé 362 metrů, což je o 50 metrů víc, než má na výšku Eiffelova věž.

Po návratu z Rotterdamu čeká Harmony of the Seas krátká plavba do francouzského Cherbourgu a koncem května pak odpluje do Barcelony a až do konce října bude podnikat plavby ve Středozemním moři. Po jejich ukončení se přesune do karibské oblasti.

Foto: Reuters

Pasažéři najdou na palubě divadla, kasino, obchody, bary, restaurace, několik bazénů, vodní skluzavku, dětské atrakce, ale také třeba ledovou plochu, horolezecké stěny, basketbalové hřiště či bar, ve kterém obsluhují roboti.

Harmony of the Seas
Harmony of the Seas | Foto: Reuters

Mezi uměleckými předměty zahraničních autorů je i plastika českého sochaře Davida Černého, která je obdobou velké pohyblivé hlavy Franze Kafky umístěné v Praze či podobné hlavy v americkém Charlotte.

Nejslavnější výletní loď Titanik, která se potopila v roce 1912, byla dlouhá 269 metrů a měla tonáž 52 000 tun. Harmony of the Seas má tonáž 227 000 tun.

Podívejte se na další fotografie:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy