Největší případ na Slovensku v poslední době. Policie našla v kamionech 78 migrantů

ČTK ČTK
14. 11. 2017 12:08
Slovenští policisté v noci na úterý odhalili na severu země ve dvou kamionech 78 migrantů. Lidé pocházeli z Iráku, Íránu a Sýrie. Podle prvních informací je pašeráci naložili v Rumunsku a pak poslali do Německa, informovala mluvčí slovenského policejního prezidia Denisa Baloghová. Policisté zastavili dva kamiony v Žilině. Turecké řidiče vyzvali, aby otevřeli nákladní prostor, který byl opatřen plombou. Kriminalisté našli při kontrole kromě zboží také migranty, vedle žen a mužů byly mezi nimi i děti. Za poslední období jde o největší případ odhalené nelegální migrace na Slovensku. Kriminalisté v případu zahájili trestní stíhání za převaděčství. Zadržené cizince předvedli na služebnu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 59 minutami

Rada Evropy požaduje urychlené nezávislé vyšetřování smrti Roma v Teplicích

Rada Evropy vyzývá (RE) k bezodkladnému, důkladnému a nezávislému vyšetření smrti Roma v Teplicích po policejním zákroku. Uvedl to v tiskovém prohlášení mluvčí generální tajemnice organizace. Podle RE jsou záběry z incidentu znepokojující a vyvolávají mnoho otázek.

"Rada Evropy vyzývá k bezodkladnému, důkladnému a nezávislému vyšetření nedávného úmrtí Roma v České republice poté, co ho zadržela policie. Záběry pořízené 19. června v Teplicích, v České republice, ukazující zákrok policie proti Romovi, který později zemřel v sanitce, jsou znepokojující a vyvolávají mnoho otázek ohledně okolností tohoto tragického incidentu," uvedl v prohlášení mluvčí Daniel Höltgen.

"Romové jsou největší menšinou v Evropě a Rada Evropy se dlouhodobě zapojuje do spolupráce s vládami a romskou komunitou na ochraně Romů před diskriminací a na podpoře jejich integrace a zapojení do společnosti," zdůraznil dále mluvčí organizace, která mimo jiné usiluje o udržování a rozvoj základních lidských práv a svobod.

Policejní zásah prošetři také zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková. Zaměří se na přiměřenost použití donucovacích prostředků. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ohledně zákroku v Teplicích zopakoval podporu policistům, věc podle něj vyšetřuje odbor vnitřní kontroly. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy