Nejsvůdnější z Kimů opanoval čtenářskou anketu Time

Petr Jemelka Petr Jemelka
13. 12. 2012 21:38
Daleko za ním skončil moderátor Jon Stewart, třetí jsou ilegální přistěhovalci
Foto: Reuters

Washington - Takhle si to americký týdeník Time, jenž každoročně uděluje prestižní ocenění Osobnost roku, zřejmě nepředstavoval.

Vyzval čtenáře, aby v hlasování určili, kdo je podle nich nejvýraznější postavou končícího roku. A světe div se - zřejmě zásluhou vtipálků se jí stal mladý severokorejský vůdce Kim Čong-un.

Svoji vlastní volbu v anketě zveřejní časopis ve středu 19. prosince.

Obrovský náskok

Třetí z Kimů zvítězil v internetovém hlasování s naprostým přehledem. Získal přes 5,6 milionu hlasů a před druhým Jonem Stewartem triumfoval s přesvědčivým třímilionovým náskokem.

Že by si buclatý tyran neurčitého věku získal přízeň čtenářů svým šarmem, věří snad jen v KLDR a redakci čínského Lidového deníku (Žen-min ž'-pao), která naletěla na žert amerického serveru The Onion a ve vší vážnosti ho označila za "nejsvůdnějšího muže planety".

Jelikož je o současném vládci poslední stalinistické země světa známo v podstatě jen to, jak vypadá, a že se mu po smrti otce Kim Čong-ila zřejmě podařilo převzít v zemi absolutní moc, ocenili čtenáři asi právě to.

Reformní naděje, které do něj mnozí vkládali, jsou totiž po necelém roce u kormidla ty tam.

Infobox

  • Kim Čong-un - 5 635 941 hlasů
  • Jon Stewart - 2 366 324 hlasů
  • Přistěhovalci - 1 554 085 hlasů
  • Gabby Douglas - 1 515 215 hlasů
  • Su Ťij a Thein Sein - 1 487 945 hlasů

Nejvíce záporných hlasů:

  • Muhammad Mursí - 2 032 540 hlasů
  • Mitt Romney - 541 059 hlasů
  • Hillary Clintonová - 485 059 hlasů

"Ilegálové" třetí

Na druhém místě se v hlasování čtenářů Time umístil oblíbený televizní bavič a moderátor Jon Stewart. Ten je především americkým divákům známý z pořadu Daily Show vysílaného na stanici Comedy Center.

Stewart získal necelých 2,4 milionu hlasů. Za ním se ziskem 1,6 milionu hlasů umístili nelegální přestěhovalci. S těmi v červnu letošního roku staronový americký prezident Barack Obama uzavřel oboustranně výhodný obchod.

Výměnou za to, že úřady přestanou deportovat mladé "ilegály", kteří v USA žijí déle než pět let, získal hlasy příslušníků menšin, kteří už měli volební právo.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Britský herec Terry Jones ze skupiny Monty Python daroval mozek vědcům

Jones trpěl poměrně vzácným druhem demence, která postihuje především čelní oblast mozku. Herec měl podle britského tisku v posledních letech problémy s komunikací a porozuměním.

Jeho mozek byl podle The Daily Telegraph uložen v neurologickém institutu londýnské univerzity UCL. "Výzkum mozkových tkání nám pomáhá v pochopení těchto nemocí. Darování mozku není zdaleka běžné, velice si toho ceníme," řekl Thomas Warner, který má v UCL na starosti mozkovou banku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy