Nejsme v kosmu sami, tvrdí vědec a dokládá to bakterií

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
7. 3. 2011 6:39
Astrobiolog oznámil existenci mimozemského života už několikrát. Nikdy se nepotvrdila
Nejsme sami, tvrdí americký astrobiolog Richard Hoover
Nejsme sami, tvrdí americký astrobiolog Richard Hoover | Foto: Repro FoxNews.com

Washington - Život na planetě Zemi není ve vesmíru osamocený. Tvrdí to astrobiolog Richard Hoover z americké vesmírné agentury NASA.

V březnovém vydání odborného magazínu Journal of Cosmology oznámil nález vzácného meteoritu, ve kterém je zkamenělá bakterie nepocházející ze Země. Zmíněný meteorit je velmi vzácný, na Zemi existuje takových kusů jen devět, napsal zpravodajský web Telegraph.

"Vysvětluji si to jako signál toho, že život je rozšířen mnohem více a není omezen pouze na planetu Zemi," uvedl ke svému objevu Hoover, který je expertem na život v extrémních podmínkách.

Podobné struktury v meteoritech oznámil již několikrát v minulosti, doposud se však u žádného nálezu nepotvrdilo, že jde skutečně o ostatky mimozemského života, poznamenal k tomu pro změnu server Guardian.

Důkaz, že mikroby cestují v úlomcích vesmírných těles, by podpořil takzvanou teorii panspermie. Podle ní se život šíří z planety na planetu pomocí meteoritů.

Šéfredaktor zmíněného magazínu Rudy Schild oslovil 100 expertů a všeobecně požádal dalších více než 5000 vědců, aby Hooverův poznatek podrobili kritice a pokusili se přijít s vlastními závěry.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy